خبرهای داخلی

188
۲۱ ثور ۱۳۹۷
نویسنده: خلیل اسیر

یک مقام نظامی امریکا استراتیژی جدید کشورش برای افغانستان را ارزیابی کرد

جوزف وتل، قوماندان نیروهای مرکزی امریکا، در سفرش به کابل، استراتیژی جدید کشورش در قبال افغانستان و کشورهای آسیای جنوبی را ارزیابی کرده است.
وزارت دفاع ملی اعلام کرده است که وتل این ارزیابی را طی دیداری با وزرای دفاع و داخله و رییس عمومی امنیت ملی کشور در در کابل انجام داده است.
وزارت دفاع ملی خبر سفر این مقام نظامی امریکا به کابل و دیدارش با مقام‎های نظامی افغان را امروز جمعه منتشر کرده است.
قوماندان نیروهای مرکزی امریکا در این سفر از حمایت همه‎جانبه کشورش از دولت و مردم افغانستان به مقام‎های نظامی افغان اطمینان داده است.
وی گفته است که امریکا به تمام تعهدات خود در قبال افغانستان پایبند است و به فشارهای لازم علیه گروه طالبان در این کشور ادامه می‎دهد.
وزرای دفاع و داخله کشور در مقابل از اعمال اصلاحات در صفوف نیروهای دولتی، تطبیق پلان عملیات نصرت و چالش‎ها در برابر این نیروها یاد کرده‎اند.
ویس‎احمد برمک، وزیر امور داخله، گفته است که آن‎ها در همکاری با دوستان بین‎المللی کابل تلاش می‎کنند تا پولیس ملی افغان با معیارهای روز مطابقت پیدا کند.
امریکا حدود ۹ ماه پیش (۳۰ اسد سال گذشته) استراتیژی جدید خود برای افغانستان را اعلام کرد که براساس آن نظامیان این کشور اختیارات بیشتری در جنگ با مخالفان مسلح دولت افغانستان به دست آورده‎اند.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد