خبرهای داخلی

464
۲۶ حوت ۱۳۹۶
نویسنده: شایق قاسمی

یک مقام امریکایی از سیاست این کشور در افغانستان انتقاد کرد

سوزان رایس، مشاور امنیت ملی رییس جمهور پیشین ایالات متحده در مقاله‎ای تحت عنوان “واقعیت را در مورد طولانی‎ترین جنگ ما بگویید” نوشته است که جنگ حدود ۱۷ ساله امریکا در افغانستان نمی‎تواند در میدان نبرد پایان یابد.
خانم رایس که در گذشته به حیث نماینده دایمی ایالات متحده در سازمان ملل متحد نیز ایفای وظیفه کرده است، در این مقاله که در روزنامه نیویارک تایمز به چاپ رسیده، همچنان نوشته است که با وجود تلاش‎های محمداشرف غنی، رییس جمهور افغانستان، برای مذاکرات صلح، بعید به نظر می‎رسد که گفتگوهای صلح افغانستان موفق شود؛ زیرا تلاش‎های گذشته برای گفتگوهای صلح به دلایل مختلف، به ناکامی انجامیده است.
قوت روزافزون گروه طالبان در میدان‎های نبرد، حمایت مردم در برخی از مناطق دورافتاده از این گروه، حکومت ضعیف در کابل، نفوذ پاکستان بر طالبان و نقش آن کشور در مذاکرات صلح، از عوامل عمده‎ای است که به باور خانم رایس، مذاکرات صلح افغانستان را به ناکامی سوق داده است.
خانم رایس گفته است که هیچ یک از این عوامل تا حال تغییر نکرده و افزوده که ایالات متحده “بدون چشم‎انداز واقعبینانه برای مذاکرات مؤثر” انتظار دارد که یا گروه طالبان با فروپاشی درونی مواجه شود و یا در نهایت تصمیم بگیرد که وارد مذاکرات صلح شود.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد