خبرهای داخلی

۳ جوزا ۱۳۹۸
نویسنده: خیرالدین رحمانی

یک محقق امریکایی: طالبان در مذاکرات صادق نیستند

یک انستیتوت امریکایی موسوم به انترپرایز گفته است که گروه طالبان در مذاکرات صلح صادق نیستند و از دیپلوماسی فریبگرایانه کار می گیرند.

مایکل روبین یکی از محققان این انستیتوت امریکایی که روز گذشته در بحث با انستیتوت مطالعات استراتیژیک صحبت می کرد  گفت که مذاکرات کنونی طالبان و زلمی خلیلزاد بی نتیجه است، زیرا گروه طالبان از دیپلوماسی فریبگرایانه استفاده می کند.

به نظر آقای روبین گروه طالبان، از سوی پاکستان حمایت می شود و تا زمانی که با پاکستان توافقی صورت نگیرد، مذاکرات نتیجه مثبتی نخواهد داد.

این محقق امریکایی به وعده خلافی گروه طالبان در سال های ۱۹۹۵ تا ۲۰۰۱ اشاره نموده و افزوده است که ما نباید به تعهدات گروه طالبان بیشتر از دهه نود اعتماد کنیم.

آقای روبین هم چنان در برخی از مقالاتی که قبل از این نشر نموده تصریح کرده است که برخی اعضای اداره ترمپ و وزارت خارجه امریکا از سابقه ی مذاکرات میان طالبان و امریکا آگاهی ندارند.

این در حالی است که با وجود شش دور مذاکره میان نمایندگان طالبان و هیات امریکایی در قطر تا کنون نتایج ملموسی از این مذاکرات بدست نیامده و جزییات بیشتر از این مذاکرات نیز به بیرون درز نکرده است.

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد