خبرهای داخلی

117
۲۲ دلو ۱۳۹۷
نویسنده: جواد نبی زاده

یک قوماندان گروه طالبان با ۱۰ تن افرادش در فاریاب، تسلیم شد

Taliban militants are seen in an undisclosed location in Afghanistan| photo credit :REUTERS

مقام های امنیتی ولایت فاریاب می گویند که یکی از قوماندانان گروه طالبان همراه با ۱۰ تن افرادش در این ولایت به نیروهای امنیتی تسلیم شده اند.
به نقل از منابع امنیتی، این قوماندان گروه طالبان ملا گل احمد نام دارد و با افراد تحت امرش در ولسوالی خواجه سبزپوش این ولایت مصروف حملات تخرییی بودند که روز گذشته با مقدار جنگ افزار های سبک و سنگین به نیروهای امنیتی افغان تسلیم گردیدند.
محمد حنیف رضایی سخنگوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین به کلید می گوید:” نیروهای امنیتی با استفاده از اطلاعات و معلومات ملا گل احمد قومندان تسلیم شده گروه طالبان، توانسته اند بالای یک پوسته مخالفان مسلح دولت در روستایی قزل قشلاق ولسوالی خواجه سبزپوش حمله نمایند.”
به گفته رضایی در این عملیات ۹ تن از افراد طالبان به شمول یک قومندان آنان به اسم ملا عزت الله به اسارت نیروهای امنیتی درآمده اند.
سخنگوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین هم چنان می افزاید که از نزد این افراد مقدار سلاح و مهمات و چندین عراده موتر سایکل بدست نیروهای امنیتی افتاده و یک قرار گاه آنان نیز به آتش کشیده شده است.
به نقل از مقامات امنیتی، ملا عزت الله و همراهانش در حملات تخریبی و تروریستی نقش کلیدی را در ولسوالی خواجه سبزپوش این ولایت داشته اند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد