غرب

42
۲۰ دلو ۱۳۸۸
نویسنده:

یک قوماندان ارشد طالبان در هرات دستگیر شد

کلید * بیستم دلو ۱۳۸۸

در جریان دو عملیات جداگانه نیروهای امنیتی در ولایت هرات یکتن از قوماندانان مخالف دولت کشته و یکتن دیگر که در ساخت بمبهای کنار جاده ای دراین ولایت دست داشت بازداشت گردید.

دگروال زین الدین قوماندان قطعه کماندوی اردوی ملی در غرب افغانستان گفت این قوماندان طالبان که عبدالخالق نام داشت شب گذشته در جریان عملیات سربازان اردو و نیروهای ائتلاف کشته شد.

وی افزود این فرد در بیشتر نا امنیهای قریه زیرکوه ولسوالی شیندند دست داشت که با کشته شدن آن وضعیت امنیتی در منطقه بهبود خواهد یافت.

بر بنیاد یک خبر دیگر مولوی عیسی یکتن از قوماندانان سرشناس مخالف دولت در ولسوالی گذره هرات شب گذشته از مربوطات ولسوالی انجیل هرات دستگیر شد.

جنرال اکرام الدین یاور قوماندان زون ساحوی پولیس در غرب کشور گفت مولوی عیسی برادر ملارمضان قوماندان برجسته مخالفین دولت در ولسوالی گذره هرات است که وی در ساخت بمبهای کنار جاده ای و ترور قوماندان اسبق ولسوالی انجیل هرات دست دارد.

وی افزود مولوی عیسی با طالبان خارجی دست داشت که در حال حاضر در قوماندانی امنیه ولایت هرات تحت بررسی قرار دارد.

گروه طالبان تا به حال در این مورد اظهار نظری نکرده اند.

مقامات میگویند مولوی عیسی از یک سال به این سوتحت پیگرد نیروهای امنیتی قرار داشت که سرانجام شب گذشته از منطقه کوچه نوین ولسوالی انجیل از سوی پولیس آن ولسوالی بازداشت شد.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد