خبرهای داخلی

235
۱۱ سنبله ۱۳۹۷
نویسنده: اسحق اکرمی

یک سرباز زخمی پولیس از بی‎مهری دولت شکایت دارد

محمدظاهر، یکی از سربازان پولیس که دو سال پیش در دره شکاری بامیان از سوی گروه طالبان زخمی شده بود، با شکایت از بی‎توجهی دولت می‎گوید که در این مدت هیچ نوع کمک و همکاری از سوی وزارت داخله و اداره محلی بامیان با وی صورت نگرفته است.
در حدود دو سال پیش جنگجویان گروه طالبان به پوسته نیروهای دولتی در منطقه آشپشته از مربوطات ولسوالی کهمرد، حمله کردند و ظاهر در این پوسته از ناحیه دست، شانه و پا زخم برداشت.
او می‎گوید که از زمان حمله تاکنون یک مرمی در ناحیه زانوی پایش باقی مانده است و در مدت دو سال گذشته داکتران در شفاخانه‎های بامیان و کابل هرچه تلاش کردند موفق به کشیدن این مرمی نشدند.
داکتران برای وی مشوره داده‎اند به منظور تداوی پایش به بیرون از کشور برود اما او می‎گوید که به خاطر نداشتن پول و عدم همکاری وزارت امور داخله موفق به تداوی پایش در بیرون از کشور نشده است.
محمدظاهر هشت سال در وزارت داخله و در بخش تأمین امنیت در نقاط مختلف بامیان وظیفه انجام داده است.
او که مسوولیت سرپرستی یک خانواده شش نفری را به دوش دارد، از دولت می‎خواهد که زمینه تداوی وی در داخل و یا بیرون از کشور را فراهم کند.
خواستیم در این مورد دیدگاه قوماندانی امنیه بامیان و وزارت امور داخله کشور را نیز داشته باشیم، اما با تماس‎های زیاد موفق به انجام مصاحبه نشدیم.
پیش از این شماری از سربازان دیگری که در جریان نبردها با مخالفان مسلح دولت زخمی شده‎اند، نیز شکایت کرده‎اند که دولت برای تداوی و حمایت از خانواده‎های آن‎ها هیچ کاری نکرده است.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد