خبرهای داخلی

305
۳ اسد ۱۳۹۷
نویسنده: اسحق اکرمی

یک خانواده بامیانی از بی‎توجهی حکومت نسبت به خانواده‎های شهدا شکایت دارد

یک خانواده بامیانی که یک پسر جوانش در حمله انتحاری دو سال پیش در دهمزنگ شهر کابل کشته شد، از بی‎توجهی حکومت نسبت به خانواده‎های قربانیان این حمله شکایت دارد.
محمدصادق حیدری که ۲۸ سال سن داشت در ۲۲ اسد سال ۱۳۹۵ در یک حمله انتحاری گروه داعش به تظاهرات “جنبش روشنایی” در دهمزنگ شهر کابل کشته شد.
عوض ۷۷ ساله، پدر محمدصادق حیدری، می‎گوید در حالی که دو سال از این حادثه سپری شده است تا هنوز برای خانواده وی از سوی حکومت کمک صورت نگرفته است.
با این حال، محمدعلی سیغانی، رییس اداره شهدا و معلولان بامیان، می‎گوید که مطابق قانون، حکومت تنها برای خانواده‎های نظامیانی که در جنگ‎ها کشته می‎شوند، کمک مالی می‎کند.
به گفته او، قانون هیچ نوع مساعدت مالی را برای خانواده‎های افراد ملکی که در جریان انفجارها و حملات تروریستی کشته می‎شوند، پیش‎بینی نکرده است.
اما سیغانی همزمان تصریح کرد که براساس فرمان رییس جمهور برای خانواده‎های افراد ملکی که در حملات انتحاری و انفجاری کشته می‎شوند، مساعدت مالی صورت می‎گیرد.
او مقدار این مساعدت مالی را برای خانواده هر قربانی صد هزار افغانی اعلام کرد.
قابل یادآوری است که در کنار محمدصادق حیدری، ۸۳ نفر دیگر در حمله انتحاری گروه داعش به تظاهرات جنبش روشنایی کشته شدند و حدود ۴۰۰ نفر دیگر نیز زخم برداشتند.
جنبش روشنایی در پیوند به تغییر مسیر لین انتقال برق وارداتی ۵۰۰ کیلوولت ترکمنستان از میدان وردک – بامیان به سالنگ دست به تظاهرات زده بود.
‎های اشتغالزایی‎

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد