خبرهای داخلی

190
۲۰ سنبله ۱۳۹۷
نویسنده: خلیل اسیر

یک تجمع اعتراضی در ننگرهار هدف حمله انتحاری قرار گرفت

مقام‎های محلی ننگرهار می‎گویند که یک تجمع اعتراضی مردم در ننگرهار هدف حمله انتحاری قرار گرفته است که در پی آن ۸ نفر کشته شده‎اند و ۳۵ نفر دیگر زخم برداشته‎اند.
عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار، به کلید گفت که این حمله انتحاری حوالی ساعت یک بعدازظهر امروز زمانی به وقوع پیوست که شماری از مردم ننگرهار در منطقه “دکی” شاهراه جلال‎آباد – تورخم در حال تظاهرات بودند.
در همین حال، یک مقام محلی در ولسوالی مومندره می‎گوید که مهاجم انتحاری، خیمه معترضان را در شاهراه جلال‎آباد – تورخم هدف قرار داده است.
حضرت‎خان خاکسار، ولسوال مومندره، به کلید گفت که در این حمله افراد زیادی کشته شده‎اند ولی تا حال جزئیات آن در دست نیست.
اما یک شاهد عینی به نام نصرت می‎گوید که در حمله انتحاری به جان تظاهرکننده‎ها حدود ۴۵ نفر کشته شده‎اند و ده‎ها نفر دیگر زخم برداشته‎اند.
مسوولان ریاست صحت عامه ننگرهار می‎گویند که زخمی‎های این حادثه به مراکز صحی در ولسوالی‎های غنی‎خیل و مومندره انتقال یافته‎اند.
گفته می‎شود که ده‎ها باشنده ولسوالی اچین امروز سه‎شنبه در اعتراض به عملکرد یک قوماندان پولیس محلی در این ولسوالی، در منطقه “دکی” در امتداد شاهراه جلال‎آباد – تورخم دست به تظاهرات زده بودند.
آن‎ها در منطقه‎ای که بعدازظهر امروز شاهد حمله انتحاری بود، خیمه اعتراضی برپا کرده بودند و به مسافران و موترها اجازه رفت و آمد در امتداد شاهراه جلال‎آباد – تورخم نمی‎داند.
ننگرهار پیش از ظهر امروز نیز شاهد سه انفجار مرگبار بود.
مقام‎های محلی این ولایت گفته‎اند که این انفجارها در برابر دو باب مکتب در مربوطات شهر جلال‎آباد و ولسوالی بهسود این ولایت رخ داده است.
در پی این انفجارها یک نفر کشته شده است و چهار نفر دیگر زخم برداشته‎اند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد