جنوب

175
۲۱ دلو ۱۳۹۷
نویسنده: خیرالدین رحمانی

یک باب زندان طالبان در هلمند، تسخیر شد

100402-N-6031Q-007 KABUL, Afghanistan - Afghan commandos from the Sixth Commando Kandak wait for two Mi-17 helicopters to land as they practice infiltration techniques using the Afghan National Army Air Corps Mi-17Õs on April 1, 2010 at Camp Morehead in the outer regions of Kabul. The training was in preparation for future air assault missions needed in order to disrupt insurgent activity and bring stability to the population and the region. (US Navy photo by Mass Communication Specialist 2nd Class David Quillen/ RELEASED).

منابع نظامی در ولایت هلمند می گویند که نیروهای خاص افغان، طی راه اندازی یک عملیات، یک باب زندان مربوط به گروه طالبان را در ولایت هلمند تسخیر کردند.
در اعلامیه قول اردوی عملیات خاص آمده است که این عملیات که در ولسوالی واشیر ولایت هلمند بر یک زندان گروه طالبان راه انداخته شد که در نتیجه آن یک عضو گروه طالبان کشته شده و ۷ تن از اسارت این گروه، آزاد شدند.
به نقل از اعلامیه افرادی که در اسارت گروه طالبان بسر می بردند، غیر نظامیان بودند که از اسارت آزاد شدند.
در اخیر این اعلامیه هم چنان ذکر شده است که یک باب زندان گروه طالبان با یک عراده واسطه نوع کرولا مربوط به طالبان از بین برده شده است.
گروه طالبان تا کنون در این مورد چیزی نگفته اند.

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد