خبرهای داخلی

246
۱۸ جدی ۱۳۹۷
نویسنده: خیرالدین رحمانی

یونس قانونی: هدف استراتیژیک ما تغییر ساختار است


محمد یونس قانونی معاون رییس جمهوری پیشین و از سران حزب جمعیت اسلامی در یک نوار صوتی که بدسترس رسانه ها قرار گرفته است، هدف استراتیژیک حزب جمعیت را در انتخابات پیشرو ریاست جمهوری، تغییر ساختار بیان نموده است.
فایل صوتی که در آن محمد یونس قانونی یکی از سران حزب جمعیت اسلامی در مورد شکل گیری تکت های انتخاباتی وضاحت داده، به دسترس رسانه ها قرار گرفته است.
درین فایل صوتی محمد یونس قانونی گفته است که هدف استراتیژیک حزب جمعیت اسلامی تغییر ساختار می باشد و وی با همین موافقت در تیم انتخاباتی محمد حنیف اتمر سمت معاونت را پذیرفته است.
این عضو رهبری جمعیت اسلامی هم چنان گفته است:” برای ما معاونیت بدون ساختار هیچ معنی ندارد و ریاست هم برای ما و شما نمی رسد.”
محمد یونس قانونی هم چنان در این فایل صوتی می گوید :” در پیشنهادی که به تیم انتخاباتی محمد حنیف اتمر شده است ساختار نظام از ریاستی به نیمه ریاستی، رییس جمهور سه معاون داشته باشد، ریاست اجراییه به صدارت تبدیل شود، والی ها نیمه انتخابی باشند و یک شورای عالی مشورتی تشکیل گردد که در آن تمام رهبران جهادی شامل باشند.”
به گفته محمد یونس قانونی، این پیشنهاد آنان از سوی تیم انتخاباتی محمد اشرف غنی پذیرفته نشده؛ اما تیم محمد حنیف اتمر این پیشنهاد آنان را پذیرفته است.
این عضو رهبری جمعیت اسلامی هم چنان یگانه رقیب انتخاباتی اشرف غنی را محمد حنیف اتمر دانسته و بیان میدارد که حمایت از محمد حنیف اتمر، حمایت از شخص نه؛ بلکه حمایت از یک ساختار است.
محمد یونس قانونی در این فایل صوتی هم چنان می افزاید که کاندید آنا از آدرس مقاومت احمد ولی مسعود است،ولی در بیرون از جبهه مقاومت آنان از محمد حنیف اتمر حمایت می کنند.
این فایل صوتی محمد یونس قانونی در حالی منتشر می گردد که در این اواخر بحث تشکیل تیم های انتخاباتی در کشور گرم است و چانه زنی میان احزاب بر سر تقسیم کرسی ها جریان دارد.

 

 

 

 

 

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد