خبرهای داخلی

۴ میزان ۱۳۹۸
نویسنده: خیرالدین رحمانی

یوناما از افزایش تلفات افراد ملکی ابراز نگرانی نمود

یوناما از افزایش تلفات غیر نظامیان در افغانستان ابراز نگرانی نموده و از طرف های درگیر جنگ خواسته است که به افراد ملکی آسیب نرسانند.

در اعلامیه هیات معاونت ملل متحد (یوناما) که امروز (پنجشنبه، ۴میزان) منتشر شد، آمده است که  تدامیچی یاماموتو نماینده خاص سازمان ملل برای افغانستان گفت که بی اعتنایی طرف های درگیر  جنگ به زندگی افراد ملکی در روزهای اخیر تکان دهنده است.

یاماماتو تاکید نموده است که افراد ملکی در افغانستان باید حفاظت شوند.

در این اعلامیه یوناما به حملات انتحاری ۱۷ سپتامبر در پروان و ۱۹ سپتامبر در ولایت زابل که از سوی گروه طالبان انجام شد، اشاره گردیده و گفته شده است که این حمله ها بدون فرق قایل شدن میان افراد ملکی و نظامی صورت گرفته است که سبب آسیب رسانیدن به ۲۰۰ تن افراد ملکی شد.

یوناما هم چنان به حملات هوایی نیروهای خارجی در ولایت های هلمند و ننگرهار اشاره نموده و افزوده است که این دو حمله ۱۶ کشته و ۱۲ زخمی در ننگرهار و ۲۰ کشته در هلمند برجا گذاشت که همه غیر نظامیان بودند.

یاماماتو تاکید نموده است، گفتگوهایی که منجر به صلح می شوند تنها راه پایدار برای پیشرفت افغانستان است و طرف های درگیر باید شدیدا پابند به مکلفیت های شان در مطابقت با قانون بشردوستانه بین المللی باشند.

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد