خبرهای داخلی

64
۱۸ قوس ۱۳۹۵
نویسنده: فخرالدین قاری زاده

گلبدین حکمتیار تا پایان هفته آینده وارد ولایت ننگرهار خواهد شد

قرار است تاپایان هفتۀ آینده، گلبدین حکمیتار رهبر حزب اسلامی افغانستان وارد ولایت ننگرهار شود. حشمت الله ارشد، یک سخنگوی این حزب به کلید می گوید: سکونت حکمتیار در ننگرهار موقت خواهد بود و پس از آن وارد کابل خواهد شد .
ارشد، تاکید کرد که با مشوره و همکاری مقام های دولتی تمام امادگی ها به این هدف در شهر جلال آباد گرفته شده است.
به گفتۀ ارشد، ریاست سرحدات، اقوام و قبایل ولایت ننگرهار برای سکونت موقت رهبر حزب اسلامی مشخص شده است.
این سخنگوی حزب اسلامی علاوه کرد که برای تنظیم ورود رهبر حزب اسلامی به ولایت ننگرهار، دیروز شماری از اعضای این حزب کمپ شمشتوی پاکستان را ترک و وارد ولایت ننگرهار شدند.
با این حال، هر چند مسولان محلی ولایت ننگرهار می گویند: در صورت که گلبدین حکمتیار در این ولایت سکونت اختیار کند، از او استقبال خواهند کرد.
همزمان با این اکرم خپلواک، رئیس کمیسیون اجرایی تطبیق توافق نامه صلح میان دولت و حزب اسلامی می گوید: برای سکونت رهبر این حزب محلات مختلف در نظر گرفته شده است و تصمیم نهایی بدست شخص حکمتیار قرار دارد.
این در حالیست که تاکنون شورای امنیت سازمان ملل متحد و امریکا نام رهبر و برخی اعضای ارشد حزب اسلامی را از فهرست سیاه خود حذف نکرده اند؛ اما اخیراً رئیس جمهور اشرف غنی و محمد حنیف اتمر مشاور امنیت ملی کشور از هیئت هشت نفری کمیته تعزیرات شورای امنیت سازمان ملل که وارد کابل شده بود، خواستار رفع تحریم ها بالای حزب اسلامی افغانستان شده بودند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد