خبرهای داخلی

۲۹ جوزا ۱۳۹۸
نویسنده: خیرالدین رحمانی

گزارش سازمان ملل:حملات انتحاری در افغانستان ۷۰ درصد کاهش یافته است


سازمان ملل متحد گزارشی را تحت نام ” وضعیت در افغانستان و پیامد های آن برای صلح و امنیت بین المللی” در صفحه انترنتی خود به نشر رسانیده است.

در این گزارش وضعیت امنیتی در افغانستان وخیم خوانده شده؛ اما  گفته شده است که حملات انتحاری در این کشور ، هفتاد در صد کاهش داشته است.

در گزارش سازمان ملل متحد که امروز به نشر رسیده آمده است  در میان ماه های فبروری و می سال روان میلادی رویداد های خونین در افغانستان نیز ۷ درصد کاهش داشته است.

به نقل از این گزارش از هشتم  فبروری تا نهم ماه می امسال، وقوع ۵ هزار ۲۴۹ رویداد امنیتی در سرتاسر افغانستان  ثبت شده است که  این آمار در مقایسه با عین زمان در  ۲۰۱۸ میلادی، هفت درصد کاهش را نشان می‌دهد.

در این گزارش هم چنان آمده است که درگیری های مسلحانه میان نیروهای امنیتی و گروه های مخالف مسلح در مقایسه با عین زمان در سال گذشته نیز ۱۰ درصد کاهش یافته است؛ اما حملات هوایی نیروهای امنیتی افغان دوازده درصد افزایش داشته است.

آنتونیو گوترش منشی عمومی سازمان ملل متحد این گزارش شانزده صفحه‌یی سازمان ملل متحد،  را امروز ساعت ۳:۰۰ پس از چاشت به وقت نیویارک به شورای امنیت سازمان ملل متحد پیشکش خواهد کرد.

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد