خبرهای داخلی

368
۱۴ اسد ۱۳۹۷
نویسنده: اسحق اکرمی

گروه طالبان چهار نفر از گروگان‎های بامیانی را به طور مشروط آزاد می‎کند

مقام‎های محلی بامیان می‎گویند که گروه طالبان برای رهایی چهار نفر از باشندگان این ولایت که هفته گذشته به گروگان گرفته بود، به طور مشروط اعلام آمادگی کرده است.
محمود سیغانی، ولسوال کهمرد ولایت بامیان، به کلید گفت که گروه طالبان اعلام کرده است در ازای رهایی پنج زندانی این گروه از زندان بامیان، حاضر است چهار نفر از گروگان‎ها را آزاد کند.
او گفت که این پیش‎شرط در جریان مذاکراتی که میان بزرگان محل و گروه طالبان در پیوند به رهایی گروگان‎ها صورت گرفته است، مطرح شده است.
جنگجویان گروه طالبان هفته گذشته با حمله به منطقه “سرگلی” در ولسوالی کهمرد ۲۰ نفر از ساکنان این منطقه را گروگان گرفتند، که به گفته ولسوال کهمرد، پس از مدتی، از این میان ۱۵ تن شان رها شده‎اند.
محمود سیغانی می‎گوید که جنگجویان طالبان، پنج نفر دیگر از گروگان‎ها را به ولسوالی روی دوآب ولایت سمنگان انتقال داده‎اند و یک نفر آن‎ها را به قتل رسانده‎اند.
ولسوال کهمرد تأکید کرد که حکومت حاضر نیست پیشنهاد گروه طالبان مبنی بر تبادله گروگان‎ها با زندانیان این گروه را بپذیرد.
گروه طالبان حدود یک ماه پیش به یک مرکز ثبت‎نام رای‎دهندگان در ولسوالی کهمرد حمله کرد که در پی درگیری با نیروهای دولتی، یک عضو طالبان کشته شد و پنج عضو دیگر این گروه زنده به دست نیروهای دولتی افتادند.
گفته می‎شود که حمله هفته گذشته گروه طالبان به ولسوالی کهمرد، اقدامی از سوی این گروه در جهت رهایی جنگجویانش از چنگ حکومت بوده است.
پیشتر قوماندان امنیه ولسوالی کهمرد به کلید گفته بود که گروه طالبان ده نفر از باشندگان این ولسوالی را ربوده است و یک تن آن‎ها را به قتل رسانده است.
گروه طالبان در پیوند به این خبر واکنشی نداشته است.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد