کابل

57
۱۵ حوت ۱۳۸۹
نویسنده:

گراسمن: برای ثبات به تلاشهای سیاسی نیاز است!

 

نمايندهء خاص رئيس جمهور ايالات متحدۀ امريکا برای افغانستان و پاکستان، بر نقش پاکستان در تلاشهاى صلح با مخالفين مسلح دولت افغانستان، تاکيد کرد.

مارک گراسمن  روز شنبه طى نشست خبرى در سفارت امريکا درکابل، باتاکيد بر انتقال مسئولیت هاى امنيتى به نیروهای امنیتی افغان گفت که تلاشها برای ثبات در افغانستان، باید از راه سیاسی صورت گیرد و درین راستا نقش کشورهای منطقه بویژه پاکستان بسیار مهم است.

گراسمون در این نشست خبری گفت که برای تحکیم صلح و ثبات درافغانستان، لازم است که دولت پاکستان کوشش های خود را برای از بین بردن لانه ها و مخفيگاه های تروریستان در خاک آن کشور بیشتر سازد.

گراسمن با اشاره به موضوع استقرار پایگاهای دایمی امريكا در افغانستان گفت که كشورش تلاش ندارد،  در افغانستان پایگاه های دایمی داشته باشد، اما متعهد به همکاریهای دوامدار با این کشور می باشد.

وی گفت که سفیر امریکا در افغانستان، هفتهء آینده گفتگوهايی را در رابطه به همکاری های استراتیژیک میان افغانستان و امریکا آغاز می کند، اما توضیح نداد که این گفتگوها روی کدام موضوعات صورت خواهد گرفت.

قرار است گراسمن امروز يكشنبه به پاکستان رفته و با مقامات پاکستانی، روی همکاری آن کشور در از بین بردن مخفيگاه های مخالفين مسلح دولت افغانستان در خاک پاکستان صحبت کند.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد