خبرهای داخلی

207
۲۸ میزان ۱۳۹۷
نویسنده: خلیل اسیر

کمیسیون مستقل انتخابات: انتخابات در بعضی از مراکز فردا برگزار می‎شود

کمیسیون مستقل انتخابات می‎گوید که انتخابات در تمامی مراکز رای‎دهی که امروز تا ساعت یک بعدازظهر به روی مردم بسته بوده است، فردا یک‎شنبه برگزار می‎شود.
گلاجان عبدالبدیع صیاد، رییس این کمیسیون، در یک نشست خبری اعلام کرد که به دلیل بروز مشکلات، بعضی از مراکز رای‎دهی تا دیروقت به روی مردم بسته بوده است.
صیاد گفت که براساس فیصله کمیسیون مستقل انتخابات، مهلت رای‎دهی در آن دسته از مراکز رای‎دهی که ناوقت‎تر به روی مردم باز شده است تا ساعت هشت شام تمدید می‎شود.
وی همچنان علاوه کرد در مراکزی که روند رای‎دهی تا ساعت یک بعدازظهر امروز آغاز نشده است، انتخابات فردا یک‎شنبه برگزار خواهد شد.
رییس کمیسیون مستقل انتخابات با اشاره به نبود فهرست رای‎دهندگان در شماری از مراکز رای‎دهی و بروز مشکل در دستگاه‎های بیومتریک، گفت که به تمامی کارمندان این کمیسیون دستور داده است تا این فهرست را فوراً تهیه کنند.
وی تصریح کرد در صورتی که امکان تهیه این فهرست وجود نداشته باشد، فیصله بر این است که از روی برچسب‎های انتخاباتی که در تذکره‎های رای‎دهنده‎ها موجود است، فهرست تازه‎ای را به صورت دستی تهیه نمایند.
او همچنان گفت که از کارمندان کمیسیون مستقل انتخابات خواسته شده است تا در مراکزی که دستگاه‎های بیومتریک از کار افتاده است، راه‎های تخنیکی بدیلی را انتخاب کنند و اگر بازهم مشکلات حل نشد، از دستگاه‎های بیومتریک مراکزی کار بگیرند که آن مراکز به روی رای‎دهنده‎ها تاکنون بسته است.
گلاجان عبدالبدیع صیاد تأکید کرد که تلاش می‎شود حتا یک نفر هم از حق رای خود در انتخابات ولسی جرگه محروم نشود.
او بدون اشاره به افراد و احزاب مشخص، از آن‎ها خواست که با خلق شایعه و تشویش در میان مردم، روند رای‎دهی را مختل و مخدوش نکنند.
صیاد می‏گوید که تا این دم روند رای‎دهی به صورت نورمال ادامه یافته است و کدام تحرک جدی از جانب مخالفان مسلح دولت در برابر این روند به مشاهده نرسیده است.
روند رای‎دهی امروز ساعت هفت صبح در ۳۲ ولایت کشور آغاز شده است.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد