خبرهای داخلی

356
۲۹ میزان ۱۳۹۷
نویسنده: خلیل اسیر

کمیسیون انتخابات نسبت به انتقادات موجود در برابر این کمیسیون واکنش نشان داد

کمیسیون مستقل انتخابات می‎گوید که بعضی از افراد ضمن تبلیغات منفی در برابر پروسه انتخابات، مقام‎های این کمیسیون را به سوء مدیریت متهم می‎کنند.
گلاجان عبدالبدیع صیاد، رییس کمیسیون مستقل انتخابات، امروز در یک نشست خبری گفت: بسیاری از مشکلاتی که در روند رای‎دهی مشاهده شده است، عامل آن‎ها مدیریت ضعیف کمیسیون مستقل انتخابات نیست.
وی افزود که کمیسیون مستقل انتخابات پیشتر گفته بود که زمان برای استفاده از سیستم بیومتریک از دست رفته است، ولی به دلیل فشارها این سیستم در انتخابات عملی شد.
او همچنان گفت که در قانون تأکید شده است که کارمندان مراکز رای‎دهی باید از میان معلمان استخدام شوند و این نیاز به زمان داشت تا آن‎ها با دستگاه‎های بیومتریک آشنا می‎شدند.
به گفته صیاد، بسیاری از معلمانی که در مدت بسیار کوتاه استخدام و در مراکز رای‎دهی گماشته شده بودند، در روز انتخابات بر سر کار حاضر نشدند و این امر پروسه رای‎دهی را دچار مشکل ساخت.
وی تأکید کرد که این مشکل متوجه کمیسیون مستقل انتخابات نمی‎شود و در این رابطه وزارت معارف ملامت می‎باشد.
صیاد همچنان از بعضی زورگویی‎ها در نقاط مختلف کشور شکایت کرد و افزود که زورمندان در بعضی از مراکز رای‎دهی بدون آنکه تن به بیومتریک داده باشند، آرای شان را به صندوق‎ها ریخته‎اند.
این در حالی است که کمیسیون مستقل انتخابات به دلایل چون تأخیر در شروع روند رای‎دهی در شماری از مراکز، فعال نبودن دستگاه‎های بیومتریک و نبود این دستگاه‎ها در بعضی از مراکز، ناقص بودن فهرست رای‎دهنده‎ها و نبود فهرست رای‎دهندگان در شماری از مراکز، کمبود اوراق رای‎دهی و بسته بودن شماری از مراکز رای‎دهی، شدیداً زیر انتقاد قرار گرفته است.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد