خبرهای داخلی

245
۲۷ سرطان ۱۳۹۷
نویسنده: جمشید مجددی

کمیسیون انتخابات: رقم ثبت‎نام رای‎دهندگان دقیق است

کمیسیون مستقل انتخابات می‎گوید که رقم ارایه شده از سوی این کمیسیون در مورد میزان ثبت‎نام رای‎دهندگان انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی‎ها کاملاً دقیق و درست است.
حفیظ‎الله هاشمی، سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات، این موضوع را روز چهارشنبه در یک نشست خبری در کابل در واکنش به ادعای روز گذشته گلبدین حکمتیار مطرح کرد.
گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی، روز سه‎شنبه با خیالی خواندن رقمی که کمیسیون مستقل انتخابات درباره میزان ثبت‎نام رای‎دهندگان ارایه کرده است، گفت که در سراسر کشور تنها ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار رای‎دهنده ثبت‎نام کرده‎اند.
کمیسیون مستقل انتخابات اعلام کرده است که از شروع پروسه ثبت‎نام رای‎دهندگان در ۲۵ حمل تا ختم این پروسه در ۱۵ سرطان، نزدیک به نه میلیون نفر ثبت‎نام شده‎اند.
هاشمی می‎گوید که برای ارزیابی این رقم، امکان مطالعات تخنیکی در کمیسیون مستقل انتخابات موجود است.
وی همچنان افزود که اگر کسانی قائل به خیالی بودن این رقم هستند، می‎توانند در کمیسیون شکایت‎های انتخاباتی، شکایت درج کنند.
سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات از جانب دیگر ادعای فروخته شدن برچسب‎های انتخاباتی را نیز رد کرد.
حفیظ‎الله هاشمی گفت که کمیسیون مستقل انتخابات در برابر تمام برچسب‎های انتخاباتی که برای ثبت‏نام رای‎دهندگان استفاده کرده است، پاسخ‎گو می‎باشد.
پیش از این خبرهایی به نقل از کمیشنران کمیسیون مستقل انتخابات به نشر رسیده بود که گویا هر کتابچه ثبت‎نام همراه با برچسب‎های انتخاباتی آن تا کم‎تر از ۲۰۰ افغانی در بازارها به فروش می‎رسد.
این خبر ضمن ایجاد نگرانی در میان نامزدان انتخابات، باعث شده بود تا میزان اعتماد مردم نسبت به شفاف بودن انتخابات ۲۸ میزان به شدت آسیب ببیند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد