خبرهای داخلی

167
۳ سنبله ۱۳۹۷
نویسنده: خلیل اسیر

کمیسیون انتخابات: انتخابات پارلمانی در زمان معین آن برگزار می‎شود

کمیسیون مستقل انتخابات می‎گوید که بسته بودن دروازه دفتر مرکزی این کمیسیون برای سیزده روز متوالی باعث تأخیر در رسیدگی به بعضی از امور مربوط به انتخابات پارلمانی ۲۸ میزان شده است.
حفیظ‎الله هاشمی، سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات، امروز شنبه به کلید گفت که در پی بسته شدن دفتر مرکزی این کمیسیون از سوی معترضان در فرایند رسیدگی به امور مربوط به انتخابات در چهارچوب تقویم انتخابات اخلال ایجاد شده است.
به گفته او، مطابق تقویم انتخاباتی، باید فهرست رای‎دهندگان از سوی کمیسیون مستقل انتخابات اعلام می‎شد، اما به دلیل بسته بودن دفتر این کمیسیون، این کار به تأخیر افتاده است.
هاشمی همچنان بدون اشاره به موردی خاص افزود که برخی کارهای عملیاتی کمیسیون مستقل انتخابات نیز در پی این اعتراض با تأخیر روبه‎‏رو شده است.
اما سخنگوی کمیسیون مستقل انتخات تأکید کرد که به رغم به میان آمدن تأخیر در رسیدگی به بعضی از امور مربوط به انتخابات، انتخابات پارلمانی در تاریخ معین آن در ۲۸ میزان امسال برگزار خواهد شد.
دروازه دفتر مرکزی کمیسیون مستقل انتخابات در ۲۲ اسد پس از آن بسته شد که کمیسیون شکایت‎های انتخاباتی نام ۳۵ نفر از نامزدان حذف شده از فهرست نهایی نامزدان انتخابات پارلمانی ۲۸ میزان را منتشر کرد.
به دنبال انتشار این فهرست، هواداران شماری از نامزدان در برابر دفتر مرکزی کمیسیون مستقل انتخابات در شهر کابل و چند دفتر ولایتی این کمیسیون خیمه‎های تحصن برپا کردند و مانع ادامه کار این نهاد انتخاباتی شدند.
پولیس کابل صبح امروز شنبه با برداشتن تمام خیمه‎های تحصن از مقابل دفتر کمیسیون مستقل انتخابات، زمینه از سر گیری فعالیت این کمیسیون را فراهم کرد.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد