خبرهای داخلی

222
۱۸ اسد ۱۳۹۷
نویسنده: خلیل اسیر

کمیته تدارکات ملی در جریان چهار سال از هدر رفتن میلیاردها افغانی جلوگیری کرده است

رییس اجرایی حکومت وحدت ملی می‎گوید که از زمان شروع به کار کمیته تدارکات ملی تاکنون حدود پنجاه میلیارد افغانی در مصرف بودجه دولت صرفه‎جویی شده است.
کمیته تدارکات ملی در سال ۱۳۹۳ براساس فرمان ریاست جمهوری تشکیل شد و کار آن ارزیابی قراردادهای دولتی و منظوری این قراردادها است.
عبدالله عبدالله روز پنج‎شنبه/ ۱۸ اسد در “کنفرانس ملی تدارکات عامه” در ارگ ریاست جمهوری اعلام کرد که کیمته تدارکات ملی در جریان چهار سال، ۳ هزار و ۳۳۰ قرارداد را به ارزش ۵۰۰ میلیارد افغانی منظور کرده است.
عبدالله افزود که کمیته تدارکات ملی با ارزیابی درست و منظوری این قرادادها، حدود پنجاه میلیارد افغانی در مصرف بودجه دولت صرفه‎جویی کرده است.
او ضمن آنکه دستاوردهای کمیته تدارکات ملی را مثبت ارزیابی کرد، افزود که هنوز هم مشکلاتی در کار این کمیته و بخش تدارکات در کشور موجود است.
رییس اجرایی حکومت وحدت ملی در حالی کار کمیته تدارکات ملی را مثبت ارزیابی می‎کند که یکی از انتقادات عمده در جریان چهار سال گذشته، زمان‎گیر بودن پروسه طی مراحل قرارداد پروژه‎ها در این کمیته بوده است.
بسیاری از ادارات پیشتر انتقاد داشتند که ارجاع قرارداد پروژه‎ها برای ارزیابی و منظوری به کمیته تدارکات ملی، باعث تأخیر در اجرای پروژه‎های بزرگ و انکشافی شده است.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد