غرب

73
۴ دلو ۱۳۸۸

کمک ۴۵ میلیون یور از سوی ايتاليا برای بازسازی در هرات


کلید * چهارم دلو ۱۳۸۸

وزارت هاى امور خارجه و دفاع ايتاليا بيش از ٤٥ ميليون يورو را برای بازسازی و  برنامه های انکشافی در هرات اختصاص داد.

سرگى مافتونی رییس بخش مُلکی تیم بازسازی ولایتی PRT ایتالیا در نشست خبری شام گذشته درهرات گفت، اين مبلغ در سال جارى ميلادی در هرات به مصرف ميشود.

به گفتۀ مافتونى، نیمی از این پول از طریق بخش مُلکی تیم بازسازی و نیم دیگر آن از طریق برنامه همبستگی ملی رياست احياء و انکشاف دهات هرات به مصرف خواهد رسید.

به گفته وي مجموع کمک های كشور ايتاليا در سال گذشته براي اين ولايت، به حدود١٣میلیون یورو مى رسد در حاليكه اين كمك ها در سالجاری میلادی بیش از سه برابر افزایش یافته است.

 در سال جاری شماری از مالکان شرکت های صنعتی در ترکیب هیئتی از هرات عازم ایتالیا شدند و بخش خصوصی آنکشور در مورد توسعه همکاری های صنعتی به ویژه در بخش ذوب آهن و سنگ مرمر هرات اعلام آماده گی کردند.

 مارکو اراگو رئیس دفتر موسسه همکاری های ایتالیا که در این نشست خبری حضور داشت، گفت، بخشی از کمک ها در سالجاری كه بیش از ٦ میلیون یورو  مي شود بدون سود بانکی و در قالب قرضه های کوچک و بلند مدت از طریق بانک پرداخت خواهد شد .

ایتالیا بيش از٢٣٥٠ سرباز در افغانستان دارد که بیشتر آنان در هرات مستقر هستند.

مقامات نیروهای آیساف در غرب افغانستان از اعزام يكهزار سرباز ایتالیایی و چهارصد سرباز اسپانیایی در جریان سال ۲۰۱۰ میلادی به این حوزه خبر دادند.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد