خبرهای داخلی

228
۲۹ حوت ۱۳۹۵
نویسنده: فخرالدین قاری‌زاده

کمسیون مستقل انتخابات تاخیر در برگزاری انتخابات آینده را رد کرد

کمسیون مستقل انتخابات، گزارش‌ها در مورد تاخیر در برگزاری انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی در سال آینده خورشیدی را رد کرد.
پیشتر، امام محمد وریماچ، رییس دارالانشای این کمسیون، در صبحت با رسانه‌ها گفته بود که، اگر در مورد استفاده از تکنالوژی در انتخابات آینده به زودی تصمیم گرفته نشود، انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی در سال آینده برگزار نخواهد شد.
اما در حال حاضر، گلا جان عبدالبدیع صیاد، سخنگوی کمسیون مستقل انتخابات، در گفتگو با کلید می‌گوید: امیدوار اند که به زودی با شرکت‌های که خدمات تکنالوژی را ارایه می‌کنند، به توافق دست یابند، اما در صورتی‌که این کار انجام نشد، انتخابات آینده را از طریق تذکره‌های برقی، استفاده از سیستم بایومتریک و یا توزیع کارت‌های جدید رای دهی برگزار خواهد شد.
صیاد، تاکید دارد که، نتایج مذاکرات شان با شرکت‌های یاد شده را به زودی با مردم شریک خواهند کرد و موقف کمسیون در مورد برگزاری انتخابات آینده نیز اعلام خواهد شد.
این در حالیست که، براساس قانون، قرار بود انتخابات ولسی‌جرگه در بهار سال ۱۳۹۴ برگزار شود؛ اما حکومت وحدت ملی موفق به انجام این کار نشد و در حال حاضر نمایندگان مردم در این مجلس برخلاف قانون و براساس یک فرمان رییس‌جمهور به کار شان ادامه می‌دهند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد