خبرهای داخلی

222
۱ جوزا ۱۳۹۸
نویسنده: جمشید مجددی

کمسیون حل مشکل انتخابات ریاست ولسی جرگه فیصله خود را اعلام کرد


کمسیون ۲۷ نفری حل مشکل انتخابات ریاست ولسی جرگه اعلام کرد که بیشتر اعضای این کمسیون، یک رای باطل شده مربوط به میر رحمان رحمانی را درست تشخیص نموده‌اند.
غلام حسین ناصری که تصمیم کمسیون حل مشکل انتخابات ریاست ولسی جرگه را امروز چهارشنبه در تالار این جرگه به خوانش گرفت گفت:” ۱۶ عضو این کمسیون این رای صحیح تشخیص نموده و فیصله کردند تا در جمع آرای تائیدی حساب شود.”
اما به گفته وی، یازده عضو دیگر این کمسیون تصمیم در این مورد را از صلاحیت تالار ولسی جرگه خوانده و بدون هیچ فیصله‌ای نشست کمسیون حل مشکل انتخابات ریاست ولسی جرگه را ترک کرده اند.
انتخابات ریاست ولسی جرگه بتاریخ ۲۶م ثور سال جاری برگزار شد؛ اما از میان چهار نامزد کسی نتواست پنجاه جمع یک درصدر آرا بدست بیاورد.
از اینرو دور دوم این انتخابات میان میررحمان رحمانی و کمال ناصر اصولی برگزار گردید که در نتیجه، رحمانی با بدست آوردن ۱۲۳ رای از مجموع ۲۴۷ رای، توسط رئیس مؤقت به حیث رئیس ولسی جرگه اعلام شد.
اما این تصمیم با مخالفت کمال ناصر اصولی که تنها ۵۵ درصد آرا کسب کرده بود مواجه گردید و نماینده‌گان طرفدار وی تا کنون اجازه نداده اند تا رحمانی به چوکی ریاست ولسی جرگه تکیه بزند.

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد