خبرهای داخلی

131
۲۰ حمل ۱۳۹۸
نویسنده: خیرالدین رحمانی

کشته و زخمی شدن ۶ سرباز امریکایی در ولایت پروان


از اثر حمله انتحاری عصر روز گذشته بر کاروان نیروهای خارجی در ولسوالی بگرام ولایت پروان ۴ تن بشول ۳ نظامی امریکایی کشته شده و ۳ تن آنان زخم برداشتند.
حملۀ انتحاری حوالی ساعت ۵ عصر روز گذشته (دوشنبه) توسط یک موتر بمب گزاری شده در نزدیکی پایگاه نیروهای امریکایی در ولسوالی بگرام به وقوع پیوست.
فرماندهی نیروهای ناتو در کشور اعلام کرد که در این حادثه ۴ تن که شامل ۳ نیروی نظامی امریکایی و یک فرد ملکی می باشد کشته شده و ۳ تن دیگر از نیروهای آمریکایی نیز زخمی شدند.
گروه طالبان با نشر خبرنامه یی مسئولیت این حمله را به عهده گرفته و ادعا نمودند که در این حمله ۶ نیروی امریکای کشته شده و چندین تن دیگر آنان زخم برداشتند و هم چنان دو عراده تانک آنان به گونه کامل از بین رفته است.
طالبان در این خبرنامه هم چنان افزوده اند، این حمله که از سوی یکی از فداییان این گروه بنام نصیب الله الیاس انجام شد در پاسخ به حملات هوایی روز های اخیر نیروهای خارجی بر این گروه بوده است.
گفتنی است که در حال حاضر حدود ۱۷ هزار نیروی بین‌المللی با تصمیم سازمان ملل و تحت فرماندهی ناتو در افغانستان مشغول فعالیت اند که نیمی از این نیروها آمریکایی هستند.
این در حالی است که آمار جان باختگان نیروهای امریکایی در افغانستان در سال ۲۰۱۹ میلادی به ۷ نفر و از جنوری سال ۲۰۱۵ میلادی تا کنون به ۶۸ نفر می‌رسد.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد