جنوب شرق

231
۱۲ حوت ۱۳۹۷
نویسنده: خیرالدین رحمانی

کشته و زخمی شدن ۵ تن از اثر حوادث طبیعی در غزنی


دفتر مطبوعاتی ولایت غزنی با نشر خبرنامه یی گفته است که ۵ تن بشمول زنان و اطفال در اثر بارش سنگین برف، فروریختن سقف خانه ها، سردی شدید هوا و عدم دسترسی به مراکز صحی، کشته و زخمی شده اند.
به نقل از خبرنامه هم چنان در کنار وارد شدن تلفات جانی به باشندگان محل، ۱۴ راس مواشی تلف، ۱۲ باب خانه مسکونی، یک باب مسجد و یک باب جمنازیوم ورزشی نیز تخریب شده است.
خبرنامه می افزاید که در مورد نخست، روز گذشته در منطقه یشی علیای ولسوالی مالستان دو تن مشمول یک زن و یک مرد نسبت سردی هوا جان باختند و هم چنان دو خانم در ولسوالی واغظ و قریه باتور ولسوالی گیرو که مشکل نسایی ولادی داشت و به نسبت مسدود بودن راه ها به مراکز صحی رسیده نتوانست و در نتیجه جان باخت.
به نقل از خبرنامه، از سوی هم در اثر فروریختن سقف یک منزل در منطقه هفت آسیاب ولسوالی واغظ یک دختر خوردسال زخم برداشته است.
در همین حال از اثر فروریختن سقف دو باب طویله در منطقه سلیمانزی ولسوالی ده یک ۱۴ رأس مواشی تلف شده اند.
قرار اطلاعات اولیه نسبت بارش سنگین برف در مناطق شهر کهنه مرکز غزنی، هفت آسیاب ولسوالی واغظ ، څگی ولسوالی زنخان، پشی علیا و سه پای سبز دره ولسوالی مالستان، قلندر خیل ولسوالی زنخان، پنه و محب الاغ ولسوالی گیرو و میری ولسوالی اندر ۱۲ باب خانه مسکونی، در قریه عروسگی ولسوالی گیرو یک باب مسجد و در منطقه توحید آباد مرکز غزنی یک باب جمنازیوم ورزشی خصوصیتخریب شده است.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد