خبرهای داخلی

213
۱۹ حمل ۱۳۹۸
نویسنده: خیرالدین رحمانی

کشته و زخمی شدن بیش از ۴۰۰ تن در نتیجه سیلاب های اخیر در کشور


جاری شدن سیلاب های اخیر در پی بارش شدید باران در بیش از ۲۰ ولایت سبب کشته و زخمی شدن بیش از ۴۰۰ تن شده و صدها خانه مسکونی را تخریب کرده است.
بارش شدید باران که تا روز جمعه به ویژه در ولایت‌های شمالی و غربی کشور ادامه داشته، شمار ولایت‌های درگیر سیل را به بیش از ۲۰ ولایت افزایش داده است.
نجیب‌آقا فهیم، وزیر رسیدگی به حوادث طبیعی روز گذشته در صحبت با رسانه ها گفت که جاری شدن سیلاب طی یک ماه اخیر موجب مرگ ۱۴۷ تن و زخمی ‌شدن ۲۷۸ نفر دیگر شده است.
به گفته او، در این مدت تاکنون ۱۱هزار منزل مسکونی به صورت کلی و ۱۶هزار خانه دیگر نیز به طور نسبی تخریب شده‌اند.
در همین حال، سخنگوی والی هرات نیز اعلام کرده که در یک ماه گذشته تنها در هرات ۳۲ تن کشته و بیش از ۱۵ تن دیگر زخمی شده‌اند.
همچنین وقوع سیل در ولایت فاریاب نیز تاکنون موجب کشته شدن ۱۹ تن و زخمی شدن ۲۸ نفر شده است. سخنگوی والی فاریاب هم تایید کرده که تاکنون بیش از ۳ هزار و ۸۸۳ منزل مسکونی در این ولایت تخریب شده و حدود ۷ هزار و ۷۲۰ راس دام نیز تلف شده است.
دفتر هماهنگی امور بشر دوستانه سازمان ملل متحد (OCHA) نیز گزارش کرده که از آغاز سال ۲۰۱۹ میلادی تاکنون وقوع سیل در افغانستان به بیش از ۱۶۳هزار نفر آسیب رسانده است
گفتنی است که ولایت های هرات، بادغیس و فاریاب، بدخشان، غور، تخار، سمنگان، بلخ، جوزجان، سرپل و بغلان طی روز های اخیر شاهد بارش شدید باران و وقوع سیلاب های ویرانگر بوده است.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد