منطقه و جهان

61
۳ ثور ۱۳۹۰
نویسنده:

کشته شدن ۷۵ تن در تظاهرات ضد دولتی در سوریه

سازمان عفو بين الملل اعلام کرده است که در حملهء نيروهای امنيتی سوريه به تظاهرکنندگان ضد دولتی ، هفتاد و پنج تن از تظاهرکنندگان مخالف بشار اسد کشته شده اند.

به گزارش خبرگزاری رويترز، سازمان عفو بين الملل اين آمار را از قول گروه های حقوق بشری در سوريه اعلام کرده است.

به گزارش خبرگزاری های بین المللی، دهها هزار تن روز جمعه در شهرهای مختلف سوريه عليه حکومت بشار اسد، رئيس جمهور اين کشور، دست به مظاهره زدند.

تظاهرات روز جمعه، بزرگترين تظاهرات مخالفان بشار اسد در سوريه، از آغاز اين تظاهرات در یازدهم ماه مارچ سال جاری میلادی تا کنون به شمار می رود.

در گزارش عفو بین الملل آمده است که امکان تائيد يا رد اطلاعات مربوط به کشته شدن ۷۵ نفر در سوريه از سوی منابع مستقل وجود ندارد، زیرا دولت اين کشور فعاليت خبرنگاران را محدود کرده است.

باراک اوباما، رئیس جمهور امریکا، با صدور بیانیهء اقدام تازهء حکومت سوریه در سرکوب معترضان را قویا محکوم کرده و خواهان پایان فوری خشونت ها در این کشور شده است.

او همچنین حکومت بشار اسد را به تلاش برای دریافت کمک از ایران برای سرکوب مردم معترض متهم کرد.

باراک اوباما گفته است:” پرزیدنت اسد به جای اینکه به سخنان مردم گوش فرا دهد، خارجی ها را مقصر می داند و از ایران برای سرکوب شهروندان سوریه کمک می خواهد و به همان شیوه های وحشیانهء متوسل می شود که متحدان ایرانی اش استفاده کرده اند.”

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد