خبرهای داخلی

249
۲۹ جوزا ۱۳۹۸
نویسنده: جواد نبی زاده

کشته شدن ۴۹ طالب مسلح در ولایت فاریاب

طالبان

مقامات امنیتی شمال کشور می گویند که در نتیجه راه اندازی عملیات خاص نیروهای کماندو در ولسوالی های غورماچ، خواجه سبز پوش و کوهستان ولایت فاریاب،۴۹  طالب به شمول سه قومندان کلیدی این گروه کشته شده و ۳۷ تن دیگر آنان مجروح شده اند.

محمد حنیف رضایی سخنگوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین به کلید می گوید:” شب گذشته نیروهای کماندو عملیاتی را در قلعه ولی ولسوالی غورماج راه اندازی نمود که در این عملیات ۲۵ مخالف مسلح دولت بشمول مولوی حاجی ملا مسئول کمیسیون نظامی طالبان در غورماچ و ملا اسماعیل یکی از قومندانان برجسته دیگر طالبان کشته شده و ۱۶ تن دیگر آنان مجروح شده اند.

در عین حال،  نیروهای کماندو یک عملیات دیگر را در روستای تپه قشلاق ولسوالی خواجه سبز پوش به راه انداختند که در این عملیات، ۱۵ مخالف مسلح دولت به شمول حاجی سعید مشهور به مبارز یکی از قومندانان برجسته طالبان کشته شده و ۱۳ تن دیگر آنان زخم برداشته اند.

سخنگوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین می گوید، در این عملیات یک تونل بزرگ طالبان نیز در این ساحه کشف و از بین برده شده است. به گفته او، ۳۰ بشکه ماین و ۲ ثوب واسکت انتحاری طالبان نیز به دست نیروهای امنیتی افتاده و از بین برده شده است.

از سوی دیگر، گروه طالبان شب گذشته بر ولسوالی کوهستان ولایت فاریاب حمله نمودند که به گفته مقامات امنیتی این ولایت، حملات طالبان توسط نیروهای هوایی عقب زده شد  که در نتیجه ۹ مخالف مسلح دولت کشته شده و ۸ تن دیگر آنان زخمی شده اند.

گروه طالبان تا اکنون در این زمینه چیزی به رسانه ها نگفته است.

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد