خبرهای داخلی

237
۸ جدی ۱۳۹۷
نویسنده: حسینا عظیمی

کشته شدن ۲۰ طالب بشمول سه قوماندان آنان در هرات


مسئولان ولایت هرات می گویند که در نتیجه حملات هوایی نیروهای امنیتی بر مخفیگاه های گروه طالبان در ولسوالی های زیرکوه، شیندند و غوریان این ولایت ۲۰ طالب مسلح بشمول سه قوماندان کلیدی آنان کشته و ۱۱ تن دیگر شان زخم برداشته اند.
جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات به کلید گفت :”در نتیجه عملیات نیروهای امنیتی و دفاعی در ولسوالی زیرکوه ۱۵طالب مسلح به شمول ملاظاهر و ملاجمیل معاون ملانجیب کشته و ۹ تن دیگر به شمول ملاصمد یکی از قوماندانان کلیدی این گروه زخمی شده‌اند.”
به گفته آقای فرهاد، در این عملیات، چهارعراده موتر لکسس و هشت موترسایکل در قرارگاه ملا فضل احمد هجرت و ملا مدثر(قوماندانان طالبان) تخریب گردیده است.
فرهاد هم چنان افزود که در نتیجه حملات هوایی در ولسوالی غوریان ولایت هرات، ملا عبدالرحمن ولسوال نام نهاد طالبان برای این ولسوالی با پنج طالب دیگر کشته شده ‌اند.
سخنگوی والی هرات هم چنان ابراز داشت که دو قرارگاه طالبان در قریه امارت و بخت آباد ولسوالی شیندند نیز با مقداری سلاح و مهمات از بین برده شده است.
گفته می شود طی چند روز عملیات نیروهای امنیتی در این ولایت، ساحات زیادی از ولسوالی‌های اوبه و پشتون زرغون این ولایت در عملیات مشترک نیروهای امنیتی از وجود مخالفان مسلح پاک‌سازی شده است.
طالبان تاکنون در این مورد ابراز نظر نکرده‌اند.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد