کابل

39
۲۰ حمل ۱۳۹۰
نویسنده:

کرزی به مردم: از فیر هوایی در خوشی ها خود داری کنید!

 

رئيس جمهور کرزى از هموطنان خواست ، از فیرهای هوایی در مراسم خوشی خود داری کنند.

در اعلاميۀ که جمعه ١٩ حمل از سوی دفتر مطبوعاتى سخنگوى رئيس جمهور به رسانه ها ارسال شده، گفته شده است که حامد کرزى اين تقاضا را شب جمعه در سخنرانى پانزده روزه راديويى خود مطرح کرده است .

حامد کرزی در این پیام رادیویی، با اشاره به عواقب ناگوار فیرهای هوايى، گفته است  که هموطنان زيادی در نتيجهء فيرهاى هوايى در مناطق مختلف کشور جانهاى خویش را از دست داده اند .

در اعلامیه به نقل از رئیس جمهور کرزی آمده است:”در نتيجهء همين شليک هوايى؛ منازل، دکانها و فصل هاى رسيده و خرمنها آتش گرفته و از بين رفته و خسارات سنگين مالى و جانى به مردم ما وارد شده است.”

به گفته رئيس جمهور، فيرهاى هوايى علاوه بر خسارات مالى و جانى، عواقب ناگوار صحى نيز در قبال دارد، در اطفال ترس ايجاد مي شود، بر روحيات آنها تاثير بد دارد و بر روان مريضان ، موسفيدان و خانم های حامله نيز تاثيرات سوء دارد.

رئیس جمهور همچنین گفته است که اکثر هموطنان ما به علت جنگهاى طولانى در کشور به صداى فير حساسيت پيدا کرده اند.

در خبرنامهء دفتر مطبوعاتی سخنگوی ریاست جمهوری همچنین علاوه شده که آقای کرزی در پیام رادیویی خود، از ملا امامان ، علماى دينى و متنفذين قومى خواسته است که مردم را از اضرار فيرهاى هوايى آگاه نمايند و از طريق منع نمودن اين شليک ها، قريه ها و شهرهاى خود را از مصايب ناگهانى فيرهاى هوايى نجات دهند.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد