کابل

56
۱۰ دلو ۱۳۸۸

کرزی: از برخی راه ها با رهبری طالبان تماس داریم


کلید * دهم دلو ۱۳۸۸

حامد کرزی رییس جمهور كشور در گفتگو با بی بی سی گفته است، تلاش او برای مذاکره با طالبان ادامه خواهد یافت و حالا که توافق جامعه جهانی در این زمینه کسب شده تلاش می کند تا برگزاری یک لویه جرگه زمینه ملی را نیز فراهم کند.

کرزی در پاسخ به این سوال که آیا با رهبری طالبان تماس دارد یانه گفته است:” سعی می کنیم با رهبری طالبان تماس بگیریم، آنها هم گهگاهی با ما تماس داشته اند.

وي افزوده است، مشکل در طرح ما بوده نه در عدم تماس ما. از طریق ادارات مختلف افغانستان، تماس هایی وجود دارد ولی این تماس ها هنوز منظم و سیستماتیک و هدفمند نیست.

کرزی همچنین در پاسخ به سوالی در مورد دیدار کای آیده با طالبان در دوبی که در برخی رسانه های بریتانیا بازتاب گسترده ای داشته اظهار داشته است، تا هنوز رسما هیچ اطلاع در این مورد به او داده نشده است.

کرزی در پاسخ به این سوال که بعد از کنفرانس لندن گام بعدی چه خواهد بود، گفته است: جرگه صلح و امن را برگزار می کنیم تا به طالبان اعلام کنیم که زمینه ملی هم آماده است تا از آن به خیر افغانستان استفاده کنید.

از کرزی پرسیده شد که پولهایی که برای جذب طالبان به زندگی عادی در کنفرانس لندن تصویب شد چگونه به مصرف خواهد رسید گفت، در این مورد هنوز چیزی مشخص نیست و باید راهکاری برای آن بیابیم.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد