جنوب

78
۸ حوت ۱۳۸۸

کاهش درگيري ها در جنوب افغانستان


کلید * هشتم حوت ۱۳۸۸

پانزده هزار نيروي امريكايي، افغان و نيروي سازمان پيمان اتلانتيك شمالي ناتو سرگرم عملياتي گسترده در ولایت هلمند به منظور ريشه كن كردن شبه نظاميان طالبان در اين منطقه هستند كه مركز اصلي توليد ترياك در افغانستان به شمار مي رود.

با این حال خبرگزاري فرانسه به نقل از يك مقام افغان روز جمعه گزارش داد که پليس درحال به دست گرفتن كنترل منطقه مارجه در استان هلمند در جنوب افغانستان است و درگيري ها در اين منطقه رو به كاهش است.

با این وجوود يك روز پس از برافراشته شدن پرچم افغانسان در منطقه مارجه يك فرمانده امريكايي نيز اغازي جديد را براي بخش هاي مارجه و نادعلي اعلام كرده هشدار داد، بمب هاي مخفي همچنان تهديدي براي اين منطقه به شمار مي رود.

هر چند مقامات از دستاوردهای فراوان در عمليات مشترك که سيزدهم فبروری اغاز شد سخن گفته اند ولی به عقیده بسیاری اين عمليات به علت مقاومت شديد شبه نظاميان طالبان پيشرفت چنداني نداشته است.

اين عمليات بزرگترين عمليات نظامي عليه طالبان از سال ۲۰۰۱ به شمار مي رود که آزموني براي راهبرد جديد باراك اوباما خوانده می شود.

راهبرد جديد اوباما براي افغانستان شامل اعزام سي هزار نيروي امريكايي ديگر به اين كشور به منظور كمك به تلاش ها براي پايان دان به هشت سال جنگ در افغانستان است.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد