خبرهای داخلی

289
۲۱ حمل ۱۳۹۶
نویسنده: فخرالدین قاری‌زاده

کابل پریس کلپ، رفتار رییس‌جمهور با خبرنگاران را نگران کننده و غیر قابل قبول خواند

نهاد کابل پریس کلپ، رفتار رییس‌جمهور اشرف غنی با خبرنگاران رسانه‌های داخلی در نشست خبری روز گذشته را توهین آمیز، غیر قابل قبول و به شدت نگران کننده می‌خواند.
رییس‌جمهور اشرف غنی، دیروز در یک نشست خبری در ارگ به خبرنگاران برخی رسانه‌ها اجازه نداد که از او در مورد مسایل مختلف سوال بپرسند.
از سوی هم، شاه‌حسین مرتضوی، سرپرست دفتر سخنگوی ریاست‌جمهوری نیز در یک بحث تلویزیونی، خبرنگاران را توهین کرد و آنان را کچالو فروش خواند.
با این حال، در خبرنامۀ که امروز از سوی نهاد کابل پریس کلپ به کلید فرستاده شد، آمده‌است که، از این رفتار رییس‌جمهور سخت نگران است؛ زیرا براساس قوانین نافذه کشور هیچ کس حق سانسور را ندارد و آزادی بیان از تعرض مصوون می‌باشد.
به گفتۀ این نهاد، رییس‌جمهور و دفتر رسانه‌های ریاست‌جمهوری، از موقف گیری‌های رییس‌جمهور دونالد ترمپ متاثر شده‌اند؛ اما نهاد یاد شده، تاکید دارد که، کاپی این موقف در افغانستان ناکام است زیرا خبرنگاران و رسانه‌ها یگانه مرجع انعکاس صدای مردم می‌باشند.
منبع، علاوه می‌کند که، ادامه این گونه رفتارها آزادی بیان در کشور را تهدید می‌کند و بر تعهد حکومت مبنی بر حمایت از رسانه‌های آزاد آسیب جدی می‌رساند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد