خبرهای داخلی

149
۲۵ سنبله ۱۳۹۷
نویسنده: جمشید مجددی

کابل امیدوار است روابطش با اسلام‌آباد بهبود یابد

ریاست اجرایی حکومت وحدت ملی ابراز امیدواری می‎کند که حکومت جدید پاکستان گام‌های عملی و صادقانه در امر مبارزه با گروه‌های هراس‌افگن بردارد.
امید میثم، معاون سخنگوی ریاست اجرایی، با اشاره به اینکه در گذشته پاکستان تعهدات خود در قبال افغانستان را عملی نکرده است، ابراز امیدواری کرد که روابط میان دو کشور تحت اداره حکومت جدید پاکستان بهبود یابد و کابل و اسلام‎آباد در امر مبارزه با هراس‌افگنی با هم همکاری کنند.
وی می‎گوید که کابل امیدوار است حکومت جدید پاکستان در قبال تعهدات خود در امر مبارزه با تروریزم، گام‎های صادقانه و عملی بردارد.
این در حالی است که عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت وحدت ملی، بعد از ظهر روز شنبه با شاه‎محمود قریشی، وزیر امور خارجه پاکستان، در قصر سپیدار در کابل دیدار کرد.
امید میثم می‎گوید که در این دیدار، در مورد عملی شدن برنامه عمل افغانستان و پاکستان برای صلح و همبستگی، مذاکرات صلح، مبارزه با هراس‌افگنی، برگشت مهاجران افغان و همکاری‌های مشترک بحث صورت گرفت.


شاه‎محمود قریشی، وزارت خارجه پاکستان، بنا بر دعوت رسمی وزارت خارجه افغانستان روز گذشته (شنبه/۲۴ سنبله) به کابل آمد و با محمداشرف غنی، عبدالله عبدالله و همتای افغان به صورت جدگانه دیدار کرد.
این اولین سفر یک مقام عالی‎رتبه پاکستانی به افغانستان پس از تشکیل دولت جدید در این کشور است.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد