خبرهای داخلی

197
۱۱ حمل ۱۳۹۷
نویسنده: خلیل اسیر

کابلوف: گروه طالبان از نمایندگان روسیه پول درخواست کرده است

نمایندگان دولت روسیه و گروه طالبان در دیداری که با هم داشته‎اند در برابر ادعای امریکا که گویا مسکو برای گروه طالبان اسلحه فراهم می‎کنند، خندیده‎اند.
این مطلب را ضمیر کابلوف، نماینده ویژه روسیه برای افغانستان، روز پنج‎شنبه/ ۹ حمل در یک کنفرانس مطبوعاتی در مسکو مطرح کرده است.
به گفته کابلوف، نمایندگان گروه طالبان در این دیدار خواستار کمک مالی از جانب روسیه به خاطر خرید اسلحه، به شکل غیرقانونی، از حکومت افغانستان شده‎اند.
نمایندگان روسیه در مقابل به گروه طالبان گفته‎اند که “ببخشید ما پول نداریم.”
کابلوف مدعی شده است که گروه طالبان به نمایندگان روسیه گفته‎اند که این گروه به اسلحه روسیه نیازی ندارد بلکه تنها نیاز این گروه پول برای خرید اسلحه است.
طبق اظهارات کابلوف، نمایندگان طالبان تصریح کرده‎اند که این گروه اسلحه مورد نیاز خود را از دیپوهای اردو و پولیس افغانستان خریداری می‎کنند.
کابلوف افزوده که گروه طالبان به این ادعا که گویا این گروه اسلحه مورد نیازش را از پاکستان به دست می‎آورد نیز خندیده‎اند و تصریح کرده‎اند که این کار تنها در زمان جنگ افغان و روس اتفاق افتاده است.
طالبان به نمایندگان روسیه گفته‎اند که این گروه اکنون نیازی به وارد کردن اسلحه از پاکستان ندارند بلکه تمام امکانات مورد نیاز آن‎ها فعلاً از داخل افغانستان تأمین می‎شود.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد