سیاسی

49
۲۸ دلو ۱۳۸۸
نویسنده:

چهارمین روز عملیات مشترک هلمند

کلید * بیست و هفتم دلو ۱۳۸۸

از آغاز این عملیات در روز شنبه ۶۰ تن از گروه طالبان کشته و زخمی شده اند و ۲۵۰ کیلو گرام مواد مخدر و یک هزار میل سلاح نیز بدست نیروهای امنیتی افتاده است.

مقام های وزارت دفاع، داخله و ولایت هلمند گفته اند، عملیات مشترک در منطقه مارجه ولایت هلمند به خوبی پیش میرود و گفته می شود مخالفین دولت کمتر از خود مقاومت در برابر علمیات نیروهای اردو ملی و ناتو نشان داده اند.

وزرای دفاع، داخله والی ولایت هلمند و قوماندان عمومی ناتو  در نشست خبری گفته اند، طالبانی که در منطقه مارجه هستند یا کشته شده و یاهم در محاصره نیروهای اردوملی و ناتو قرار دارند.

گفته می شود در عملیات مشترک نیروهای اردوی ملی و ناتو تا حال ۱۲ تن از غیر نظامیان توسط ۲ فیر راکت نیروهای ناتو کشته شده و ۱۰ تن دیگر زخمی شدند.

عبدالرحیم وردگ وزیر دفاع ملی گفته است، آنها تلاش دارند در این عملیات  از سلاح های سنگین استفاده نکنند، تا از کشته شدن غیر نظامیان جلوگیری شود.

با این حال طالبان مدعی اند در این عملیات ۲۰ تن از نیروهای اردوی ملی و ناتو را کشته و چندین وسایط این نیروها را نیز تخریب کرده اند موضوعی که از سوی ناتو و اردو ملی تایید نشده است.

با این حال مقامات خارجی تایید کرده اند که تاکنون در این عملیات دو سرباز بریتانیایی و یک سرباز کانادایی کشته شده اند.

از سوی دیگر تا حال بیش از ۱۳۰۰ خانواده از این مناطق خارج شده و به ساحات امن دیگر ولسوالی ها پناه برده اند.

وزیردفاع ملی گفته است هدف از عملیات مارجه از بین بردن نیروهای مخالفین دولت نبوده بلکه آزاد ساختن مردم از قید این گروه میباشد.

نظر به اظهارات مقام های امنیتی برنامه های که دراین منطقه در نظر گرفته شده در چهار مرحله مورد تطبیق قرار خواهد گرفت، راه اندازی عملیات ، تصفیه مخالفین از این ساحه، تامین امنیت و بازسازی این منطقه میباشد  

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد