اقتصاد

۱۵ اسد ۱۳۹۶
نویسنده: محمد اسحق اکرمی

چندین پروژه شبکه آب رسانی با ارزش ۲۰ میلیون افغانی در بامیان افتتاح شد

انجنیر نصیراحمد درانی،‌ وزیر احیا و انکشاف دهات در یک سفر رسمی در بامیان، چندین پروژه شبکه آب رسانی را با هزینه نزدیک به ۲۰ میلیون افغانی، افتتاح و سنگ تهداب آن را گذاشت. در اعلامیه که از سوی وزارت احیا و انکشاف دهات به کلید فرستاده شده آمده است که روز گذشته شبکه‌ی آب‌رسانی قریه‌ی داودی مرکز ولایت بامیان را افتتاح کرد که یک هزار و ۴۷۰ نفر به آب صحی دسترسی پیدا نمودند. این شبکه در دو مرحله ساخته شده است که هزینه‌ی جمعی ساخت این شبکه ۵ میلیون و ۴۶۱ هزار و ۹۱۷ افغانی است که از بودجه‌ی اختیاری وزارت احیا و انکشاف دهات تمویل شده است.
در همین حال، وزیر احیا و انکشاف دهات، کار یک شبکه‌ی تازه‌ی آب‌رسانی را در منطقه دشت عسی خان مرکز بامیان تهداب‌گذاری کرد که در چهار مرحله به ارزش ۱۴ میلیون و ۱۳ هزار و ۴۶۶ افغانی و با زمینه‌ی ایجاد ۶ هزار و ۵۰۰ روزی کار، ساخته می‌شود که برای ۳ هزار و ۸۵۰ تن آب آشامیدنی صحی فراهم می گردد.
از سوی هم، آقای درانی با ۱۳ اتحادیه‌ی قرضه و پس‌انداز که به حمایت وزارت احیا و انکشاف ساخته شده و متشبثان محلی، به ویژه زنان، را حمایت می‌کنند، یک چک ۴میلیون افغانیگی کمک کرد.
در طی ۱۴ سال گذشته، وزارت احیا و انکشاف دهات در چارچوب برنامه‌ی ملی انکشاف صنایع روستایی در ولایت بامیان، ۹۰۰ گروپ پس‌انداز که ۴۷۰ آن مربوط زنان اند، ۲۳۰ گروپ تولیدی و ۹۸ اتحادیه‌ی قرضه‌دهی را ایجاد کرده است.

 

 

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد