سیاسی

۲۱ جوزا ۱۳۹۳

چالش های امنیتی در بلخ و تناقض در گفتار مقام های این ولایت

مسوولان امنیتی در ولایت بلخ از امنیت سرتاسری در روز برگزاری انتخابات خبر داده و تاکید می کنند که در دور دوم انتخابات هیچ مرکز رای دهی در این ولایت مسدود نخواهد ماند.
شیرجان درانی، سخنگویی قومندانی عمومی امنیه بلخ می گوید: نیروهای امنیتی در ولایت از هفته ها به این سو آمادگی گرفته اند تا بتوانند امنیت روز انتخابات را به درستی تامین نمایند .
آقای درانی تاکید نمود که هیچ یک از مراکز رای دهی در دور دوم انتخابات در ولایت بلخ مسدود نخواهد ماند و مردم این ولایت می توانند با خیال آسوده به پای صندوق های رای بروند.
اما از سوی دیگر، عزت الله آرمان، رئیس کمسیون مستقل انتخابات در ولایت بلخ گفته های مسوولان امنیتی را رد کرده، خاطر نشان کرد: به دلیل خطر حملات احتمالی دشمن، در دور اول انتخابات ۸ مرکز رای دهی در این ولایت مسدود بود، اما در دور دوم این تعداد به ۱۳ مرکز رای دهی افزایش یافته است.
آقای ارمان گفته های مسوولان امنیتی را که هیچ تهدیدی در روز انتخابات وجود نخواهد داشت را بی بنیاد می داند.
نصیر احمد، یک تن از باشندگان شهر مزار شریف می گوید: افزایش حملات انفجاری پی در پی در چند هفته اخیر در شهر مزار شریف، وی را از چگونگی تامین امنیت روز انتخابات نگران کرده است.
در حالی که تنها ۲ روز به برگزاری انتخابات باقی مانده است، باشندگان ولایت بلخ نیز ماننده باشندگان سایر ولایات از خطرات امنیتی در این روز، ابراز نگرانی می کنند.

 

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد