ورزش های رزمی

۱۰ حوت ۱۳۹۴

پيش قدمی سفارت هند در تقدير از ورزشكاران مدال آور

سفارت هند از ورزشکاران مدال آور کشور که در مسابقات سیف گیم یا جنوب آسیا شرکت کرده بودند تقدیر کرد.به باور مسوولان سفارت هند، این ورزشکاران با کسب دستاورد های خوب در این مسابقات نشان دادند که ورزش زهری برای از میان برداشتن تعصبات قومی، زبانی و مذهبی می باشد و می تواند خوشحالی را برای ملت خسته از جنگ و خشونت به ارمغان بیاورد. در همین حال ، شماری از این ورزشکاران از بی توجهی حکومت مبنی بر عدم تشویق و فراهم آوری سهولت های لازم برای آنان انتقاد کردند.
تاریخ ورزش کشور ، یک بار دیگر گواه دستاورد های بی پیشینهء بوده است.
مسابقات سیف گیم یا جنوب آسیا! اخیرن ورزشکاران رشته های مختلف رزمی کشور که در مسابقات سیف گيم یا جنوب آسیا که به میزبانی هندوستان راه اندازی شده بود سی و پنج مدال طلا ، نقره و برونز را کسب کردند. سفارت هند با پیش قدمی از حکومت افغانستان، به روز یک شنبه از دستاورد های این مدال آوران کشور ستایش کرد. سفیر هند که در مراسم تقدیر از ورزشکاران مدال آور کشور صحبت می کرد گفت: (( افغانستان یک کشور شجاع است و ورزشکاران آن با دستاور های شان نشان دادن که ورزش زهری است برای تعصبات قومی ، زبانی و مذهبی و نیز می تواند خوشحالی را برای ملت خسته از جنگ به ارمغان بیاورد)).
شماری از ورزشکاران ، با آنکه از همکاری های همه جانبه کشور هند و سفارت آن در کابل به منظور زمینه سازی اشتراک در این مسابقات را نشانهء از روابط نیک و حسنهء هند نسبت به افغانستان دانستند اما از بی توجهی حکومت وحدت ملی در امر فراهم آوری سهولت های لازم به شدت انتقاد کردند.
از سوی دیگر، روبینا جلالی، معاون کمیته ملی المپیک کشور نیز از کم توجهی حکومت در برابر دستاورد های ورزشکاران کشور انتقاد می کند.
به گفته مسوولان کمیته ملی المپیک کشور، در مسابقات سیف گیم یا جنوب آسیا ، حدود ۲۰۰ تن از ورزشکاران رشته های مختلف رزمی کشور شرکت کرده بودند که ۳۵ تن آنان توانستند مدال های طلا ، نقره و برونز را به نام کشور رقم بزنند. گفتنیست که در این مسابقات برای نخستین بار سمیه غلامی از بانوان ورزشکار کشور توانست در تاریخ ورزش افغانستان نخستین مدال طلا را از آن خود کند

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد