کابل

62
۲۸ دلو ۱۳۸۹
نویسنده:

پيشنهاد صندوق بین المللی پول براي فروش كابل بانك

صندوق بین المللی پول پیشنهاد کرده است که برای تثبیت نظام متزلزل مالی در افغانستان، دولت کابل بانک، بزرگترین بانک خصوصی در کشور را برای فروش دوباره به سهام داران جدید آماده کند.

این توصیه صندوق بین المللی پول پس از آن منتشر شد که هیاتی از این صندوق برای بررسی اقتصاد افغانستان و گفتگو با مقام های کشور در مورد برنامه فراهم سازی تسهیلات اعتباری، به افغانستان سفر کردند.

در بیانیه منتشر شده از سوی این صندوق از دولت افغانستان خواسته شده تا یک برنامه شفاف و دقیق را بصورت فوری برای حل مشکلات کابل بانک روی دست بگیرد.

هیات صندوق بین المللی پول پیشنهاد کرده است تا کابل بانک که در حال حاضر تحت قیمومیت بانک مرکزی قرار دارد، از نظر حقوقی در یک وضعیت شبیه ورشکستگی قرار داده شود، پس از آن فورا به فروش برسد و یا حوزه فعالیت آن کوچک تر شود و بالاخره اینکه منابع سرمایه گذاری شده دولت دوباره به بانک مرکزی برگردانده شود.

این صندوق همچنین خواهان به محكمه کشانیدن کسانی شده است که با “فعالیت های غیر قانونی خود” سبب بحران در کابل بانک شده اند.

اما عبدالقدیر فطرت رئیس بانک مرکزی افغانستان در تماس تلفنی با بی بی سی گفته است که او هنوز حاضر نیست در مورد پیشنهاد های صندوق بین المللی پول اظهار نظر کند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد