کابل

69
۲۳ حمل ۱۳۹۰
نویسنده:

پيشرفت ۳۵ درصدی در مبارزه با مواد مخدر

وزارت امور داخله از کاهش در کشت کوکنار در کشور خبر داد.

به اساس معلوماتی که از سوی این وزارت ارائه شده، سال گذشته بيش از۱۸۰ تُن مواد مخدر و مواد کيمياوى به دست آمده، ۶۵ کارخانهء توليد مواد مخدر تخريب گردیده و ۱۴۵۹ مظنون دستگيرشده اند.

به گزارش رادیو کلید، دگر جنرال باز محمد احمدى معين مبارزه با مواد مخدر وزارت امور داخله، روز دوشنبه در یک نشست خبرى با اعلام این خبر گفت، مواد ضبط شده، شامل  هيروئين، ترياک، چرس، مواد کيمياوى و مورفين بوده است.

احمدى، در این کنفرانس، از گرفتارى ۱۴۵۹ مظنون در پيوند به قاچاق، پروسس و انتقال مواد مخدر در طول سال گذشته نيز خبر داد و علاوه کرد که  سطح عمليات عليه کشف مواد مخدر و بازداشت مظنونين، در سال ۱۳۸۹ نسبت به سال ۱۳۸۸ هجری خورشیدی، ۳۵ در صدافزايش داشته است.

معین مبارزه با مواد مخدر وزارت امور داخله همچنین گفت که بيشترين عمليات مبارزه عليه مواد مخدر در طول سال گذشته، در ولايت نيمروز صورت گرفته است.

به گفتهء وی بيشترين مواد، از طريق همين ولايت به ايران قاچاق مي شود.

همزمان با انتشار این گزارش،  مقامات در ولایت قندهار خبر داده اند که در کمپاين آغاز شده عليه کشت کوکنار در ولسوالى ميوند این ولایت ۴۰۰ جريب زمين پاکسازى شده است.

زلمى ايوبى مسئول مطبوعاتى ولايت قندهار روز دوشنبه با اعلام این خبر گفت که اين کمپاين از طرف پوليس خاص مبارزه عليه مواد مخدر و با شرکت پوليس قوماندانى امنيهء ولسوالى ميوند، به راه افتاده است.

گفتنى است که کمپاين محو کشت کوکنار، از يک ماه بدينسو در قندهار آغاز گرديده  و بر اساس اعلام مقامات محلی حدود سه هزار جريب زمين، در مناطق مختلف این ولایت از کوکنار پاکسازى شده است.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد