خبرهای داخلی

212
۲۶ سنبله ۱۳۹۷
نویسنده: حسینا عظیمی

پولیس بادغیس: ولایت‌ها برای حکومت مرکزی به مثابه کلک ششم هستند

پولیس بادغیس با اشاره به مشکلات نیروهای دولتی و وضعیت بد پوسته‎های امنیتی در این ولایت، می‎گوید که ولایت‎ها برای حکومت مرکزی به مثابه کلک ششم هستند.
نقیب‎الله امینی، سخنگوی پولیس بادغیس، این موضوع را امروز دوشنبه در پی حمله شب گذشته گروه طالبان به پوسته کندک شاهراه هرات – قلعه نو در گفتگو با کلید مطرح کرد.
امینی گفت که ۷۰۰ جنگجوی طالبان شب گذشته به پوسته کندک شاهراه هرات – قلعه نو حمله کردند که در پی آن، قوماندان این پوسته و چهار سرباز پولیس کشته شدند و سیزده سرباز دیگر نیز زخم برداشتند.
قاضی عبدالرحیم، نماینده مردم بادغیس در ولسی جرگه، نیز با تأیید این آمار می‎افزاید که یک سرباز پولیس از سوی طالبان در این حمله اسیر شده است.
به گفته عبدالرحیم، شماری از نیروهای پولیس در پی حمله طالبان به این پوسته، مفقود شده‎اند.
به جنگجویان طالبان نیز در این حمله تلفات وارد شده است.
براساس معلومات پولیس بادغیس، ۲۲ جنگجوی طالبان در حمله شب گذشته این گروه به پوسته کندک شاهراه هرات – قلعه نو کشته شده‎اند و ۱۶ جنگجوی دیگر این گروه زخم برداشته‎اند.
نیروهای پولیس موفق شده‎اند تا هشت عراده موترسایکل، یک میل راکت‎انداز و دو میل پیکا را از نزد جنگجویان طالبان به غنیمت بگیرند.
پولیس بادغیس می‎گوید که کمبود نیروی امنیتی، تجهیزات و امکانات نظامی از مهم‎ترین عوامل وارد شدن تلفات بیشتر به نیروهای پولیس در این ولایت است.
نقیب‌الله امینی افزود که ولایت‎های برای حکومت مرکزی مانند کلک ششم هستند.
او تأکید کرد که از دیر زمانی بدین‎سو هیچ قدمی برای تحکیمات پوسته‌های امنیتی در بادغیس برداشته نشده است.
با این حال، قاضی عبدالرحیم، نماینده مردم بادغیس در ولسی جرگه، می‎گوید اینکه چرا با وجود آگاهی دولت از تجمعات طالبان، این گروه هدف حمله هوایی قرار نمی‌گیرد، پرسش‎برانگیز است.
از سویی هم، عبدالعزیز بیگ، رییس شورای ولایتی بادغیس، می‌گوید که عدم همکاری نیروهای اردو با پولیس در شاهراه هرات ـ قلعه ‌نو باعث افزایش تلفات پولیس شده است.
پولیس بادغیس می‎گوید که هدف طالبان از حمله به پوسته‎های امنیتی در مسیر شاهراه هرات – قلعه نو، تصرف این شاهراه و باج‎گیری از مسافران و حمله به کاروان‎های نیروهای دولتی هنگام تردد در این مسیر است.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد