خبرهای خارجی

151
۲ حوت ۱۳۹۷
نویسنده: خیرالدین رحمانی

پوتین: موشک های ما می تواند امریکا را هدف قرار دهد

Russian President Vladimir Putin gestures as he speaks during a nationally televised question-and-answer session in Moscow on Thursday, April 17, 2014. Russia's President Vladimir Putin on Thursday dismissed claims that Russian special forces are fomenting unrest in eastern Ukraine as "nonsense," but expressed hope for success of four-way talks on settling the crisis. (AP Photo/RIA Novosti, Alexei Nikolsky, Presidential Press Service)

ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه به روز چهارشنبه در سخنرانی سالانه‌ی خود با انتقاد شدید از امریکا برای خروج از پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد، گفت که تصمیم امریکا برای خروج از این پیمان بر اساس دلایل تخیلی بوده و امریکایی‌ها خودشان این پیمان را نقض کرده‌اند.
رییس جمهوری روسیه هم چنان هشدار داد که اگر امریکا از موشک‌های میان‌برد در اروپا استفاده کند، روسیه نیز دست به اقدام متقابل خواهد زد.
پوتین افزود که موشک‌های ما نه تنها کشورهای محل استقرار موشک‌های امریکایی را، بلکه خود امریکا را هم می‌تواند هدف قرار دهد.
وی در حالی که تأکید کرد که جهان در حال حاضر نیازی به تنش بیشتر ندارد گفت که کشورش به ساخت سلاح‌های جدید ادامه خواهد داد.
با وجود تهدیدهای ضمنی امریکا در سخنان رییس جمهور روسیه، وی تأکید کرد که تجهیزات نظامی روسیه برای «دفاع» است و این کشور هرگز آغازگر مناقشه نخواهد بود.
این در حالی است که امریکا روز شنبه سیزدهم دلو اعلام کرد که تعهدات خود را در چهارچوب پیمان “موشک های میان بًرد” برای شش ماه به حال تعلیق درآورده و روند خروج از آن را آغاز می‌‌کند. دونالد ترامپ، رییس جمهور امریکا با اعلام این تصمیم، دلیل آن را «نقض» مفاد پیمان از سوی روسیه خواند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد