خبرهای خارجی

282
۴ جدی ۱۳۹۵
نویسنده: فخرالدین قاری‌زاده

پوتین به بهتر شدن روابط میان واشنگتن و مسکو امیدوار است

ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهور روسیه، دیروز در آخرین نشست خبری خود در سال ۲۰۱۶ میلادی، ابزار امیدواری کرد با وجود تمایل دونالد ترامپ، رییس‌جمهور منتخب امریکا، به تقویت توان هسته‌ای کشور اش، روابط میان مسکو و واشنگتن در دوران ریاست‌جمهوری او بهبود یابد.
براساس گزارش خبرگزاری فرانس پرس، رییس‌جمهور پوتین، در این نشست خبری، ضمن کم‌اهمیت شمردن نگرانی‌ها در مورد حمایت دونالد ترامپ از گسترش توانایی‌های هسته‌ای امریکا، از رییس‌جمهور منتخب امریکا تمجید کرد.
براساس این گزارش، رییس‌جمهور روسیه، در مورد اظهارات مقام‌های حزب دموکرات که  مسکو را متهم می‌کنند در انتخابات ریاست‌‍جمهوری این کشور از طریق حملات سایبری به نفع ترامپ مداخله کرده است، واکنش نشان داد.
پوتین، گفت که، دموکرات‌ها تنها در انتخابات ریاست‌جمهوری، بلکه در کانگرس کشور شان نیز ناکام شدند و در حال حاضر، جمهوری‌خواهان اکثریت پارلمان امریکا را در اختیار دارند.
موضوع دخالت روسیه در انتخابات امریکا از طریق هک و کمک به افشای ایمیل‌های مقام‌های ارشد دموکرات در آستانۀ انتخابات ماه نوامبر این کشور که به پیروزی دونالد ترامپ انجامید، خبرساز بود.
پیش از انتخابات، دموکرات‌ها موضوع هک و افشای ایمیل‌های خود را به روسیه نسبت می‌دادند و حتی دونالد ترامپ، در جریان رقابت‌های انتخاباتی گفت که، فکر نمی‌کند روسیه در این موضوع دست داشته باشد؛ اما او، تاکید کرده بود که، اگر روسیه به ۳۰ هزار ایمیل مفقود شده هیلاری کلینتون دسترسی دارد، این ایمیل‌ها را هم نشر کند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد