خبرهای داخلی

466
۱۰ ثور ۱۳۹۷
نویسنده: جواد نبی‎زاده

پنج ولسوالی در فاریاب در آستانه سقوط به دست مخالفان مسلح دولت قرار دارد

مسوولان محلی فاریاب می‎گویند که ولسوالی‎های لولاش، گرزیوان، بلچراغ، پشتونکوت و خواجه سبزپوش این ولایت در آستانه سقوط به دست مخالفان مسلح دولت قرار دارد.
طاهر رحمانی، رییس شورای ولایتی فاریاب، به کلید گفت که آن‎ها مشکلات امنیتی این ولایت را بارها با حکومت در میان گذاشته‎اند ولی حکومت تا هنوز در جهت رفع این مشکلات توجهی نکرده است.
وی همچنان افزود که در جریان دو ماه اخیر صد‎ها عضو نیروی خیزش مردمی در فاریاب به صفوف مخالفان مسلح دولت پیوسته‎اند.
رحمانی دلیل یکجا شدن نیروهای خیزش مردمی با مخالفان مسلح دولت را نیز ناشی از بی‎توجهی حکومت به وضعیت امنیتی فاریاب عنوان کرد.
او هشدار داد در صورتی که حکومت توجه جدی به مشکلات امنیتی فاریاب نکند، در آینده نزدیک در این ولایت فاجعه انسانی به میان خواهد آمد.
رحمانی گفت که در یک هفته اخیر ده‎ها قریه از هر ولسوالی به دست گروه طالبان سقوط کرده است و در این مدت حضور جنگجویان این گروه در ولایت فاریاب بیشتر شده است.
رییس شورای ولایتی فاریاب از حکومت مرکزی خواست برای تأمین امنیت در این ولایت دست به کار شود تا مردم بتوانند به صورت عادی به زندگی خود ادامه دهند.
براساس معلومات منابع محلی، در جریان ماه‎های اخیر، چندین قوماندان نیروی خیزش مردمی در فاریاب کشته شده‎اند، که این امر باعث گسترش ناامنی در این ولایت شده است.
یکی از این قوماندانان غلام‎فاروق قاطع از حزب جمعیت بود که هفته گذشته همراه با چند نفر از همراهانش در ولسوالی المار کشته شد.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد