خبرهای داخلی

332
۱۱ قوس ۱۳۹۶
نویسنده: شایق قاسمی

پنج موافقت‌نامه میان افغانستان و آذربایجان امضا شد

افغانستان و آذربایجان پنج موافقتنامه همکاری را در عرصه های مختلف در حاشیۀ هفتمین نشست وزرای خارجه قلب آسیا- پروسه استانبول امضا کردند.

این توافقنامه‌ها در بخش های گسترش روابط اقتصادی، امنیت و تنفیذ قانون، خدمات هوایی، ترویج و حمایت از سرمایه‌گذاری و آموزش و تحصیلات عالی میان دو کشور امضا شد.

در خبرنامه ریاست جمهوری آمده که این موافقتنامه‌ها در حضورداشت سران افغانستان و آذربایجان توسط وزرای امور خارجه و مالیه افغانستان و وزرای امور خارجه و اقتصاد آذربایجان به امضاء رسید.

در کنار این، محمد اشرف غنی رئیس جمهور کشور و الهام علی اف رئیس جمهور آذربایجان با هم دیدار کردند.

به اساس این خبرنامه در این دیدار که در قصر زاکولبا در شهر باکو پایتخت آذربایجان انجام شد، سران دو کشور در مورد برگزاری موفقانۀ هفتمین نشست وزرای خارجه قلب آسیا- پروسه استانبول، گسترش روابط میان دو کشور در عرصه های مختلف و مسایل منطقوی بحث و تبادل نظر کردند.

در خبر آمده است که در این دیدار روسای جمهور دو کشور در رابطه به فرصت ها برای تضمین سرمایه گذاری، همکاری ها در عرصه ساختمانی و تولید مواد تعمیراتی و استخراج معادن به ویژه نفت و گاز، سنگ مرمر، آهن، مس و طلا صحبت کردند.

به همین ترتیب در خصوص همکاری ها در عرصه ترانسپورت، زراعت، تولید پنبه و مشارکت کمپنی های افغانی و آذری بخاطر سرمایه‌گذاری مشترک، بحث و تبادل نظر نمودند و فیصله بعمل آمده است تا گروپ های کاری متشکل از نمایندگان هر دو کشور بخاطر تطبیق آن، کارهای خویش را آغاز کنند.

در اخیر دیدار سران و هیات دو کشور، در حضورداشت رئیس جمهور غنی و رئیس جمهور آذربایجان، پنج موافقتنامۀ همکاری میان افغانستان و آذربایجان در بخش های مختلف طی مراسمی به امضاء رسید.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد