داغترین-خبر

۲۰ میزان ۱۳۹۸
نویسنده: اسحق اکرمی

پنجمین دور مسابقات بین المللی دوش ماراتن در بامیان برگزار شد

پنجمین دور رقابت‌های بین المللی دوش ماراتن در پارک ملی بند امیر ولایت بامیان، با اشتراک بیش از ۵۰۰ ورزشکار از ۱۵ کشور، برگزار شد.
در این رقابت‌ها که از ساعت نُه صبح الی پنج عصر جمعه ادامه داشت، نبی حسینی ورزشکار ولایت بامیان، به مقام نخست دست یافت.
گل حسین بای زاده، مسؤل برگزاری این رقابت‌ها می‌گوید که دوصد ورزشکار در بخش ماراتن بین‌المللی و سه‌صد تن که پنجاه درصد آنرا دختران تشکیل می‌داد، در سطح محلی یا آماتور دوش ماراتن در ولایت بامیان، اشتراک کرده بودند.
وی هدف از برگزاری این رقابت‌ها در ولایت بامیان را ترویج ورزش، رشد جوانان، جذب گردشگران و معرفی ساحات توریستی این ولایت خواند.
با این حال، در بخش مسابقه بین المللی دوش ماراتن، ورزشکاران فاصله ۴۲ کیلومتر را در اطراف بند امیر دویدند که در نهایت در بخش پسران، نبی حسینی، کریم یاقوت و جاوید حسینی از افغانستان، و در بخش دختران، رییکا ورزشکار امریکایی، مریم و بیگم از افغانستان، به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.
نبی حسینی که فاصله ۴۲ کیلومتر را به مدت سه ساعت و بیست‌وپنج دقیقه پیمود می‌گوید که از مدت شش ماه، برای این رقابت، آماده گی گرفته بود.
در این دور رقابت‌های ماراتن در ولایت بامیان، ورزشکاران ۱۵ کشور به شمول آلمان، فرانسه، سویدن، ایتالیا، کانادا، آمریکا، انگلستان و افغانستان، در بخش بین المللی و نیز ورزشکاران ولایت‌های بامیان، دایکندی، کابل، هرات، بلخ، لوگر، پروان، میدان وردک و غزنی، در سطح محلی این رقابت‌ها اشتراک کرده بودند.

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد