خبرهای داخلی

173
۲۱ ثور ۱۳۹۷
نویسنده: خلیل اسیر

پلان امنیتی انتخابات و مراکز ثبت‎نام رای‎دهندگان بازنگری شده است

همزمان با تمدید مهلت ثبت‎نام رای‎دهندگان در شهرها، پلان امنیتی انتخابات و مراکز ثبت‎نام رای‎دهندگان نیز مورد بازنگری قرار گرفته است.
مسوولان نهادهای امنیتی در جلسه‎ای در ارگ ریاست جمهوری گفته‎اند که پلان امنیتی انتخابات و مراکز ثبت‎نام رای‎دهندگان با توجه به تمدید مهلت ثبت‎نام رای‎دهندگان در شهرها، تجدید و توسعه یافته است.
در این جلسه که پس از چاشت روز پنج‎شنبه در ارگ برگزار شده بود، نمایندگان نهادهای امنیتی، کمیشنران کمیسیون مستقل انتخابات و نمایندگان کشورهای همکار افغانستان شرکت داشته‎اند.
براساس اعلام دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری، در این جلسه روی تدابیر بهتر امنیتی برای مراکز ثبت‎نام رای‎دهندگان و انتقال مواد انتخاباتی به ولایت‎ها صحبت شده است.
مسوولان کمیسیون مستقل انتخابات و نهادهای امنیتی گفته‎اند که مواد مربوط به ثبت‎نام رای‎دهندگان مطابق تقسیم اوقات از پیش تعیین‎شده به ولایت‎ها منتقل شده است.
کمیشنران این کمیسیون خاطرنشان کرده‎اند که مهلت ثبت‎نام رای‎دهندگان در شهرها تا پایان مهلت ثبت‎نام رای‎دهندگان در ولسوالی‎ها، تمدید شده است.
مسوولان کمیسیون مستقل انتخابات همچنان گفته‎اند در صورت تقای ثبت‎نام‎کننده، برچسب انتخاباتی روی کاپی تذکره‎اش نصب می‎شود.
پلان امنیتی انتخابات و مراکز ثبت‎نام رای‎دهندگان در حالی بازنگری شده است که از زمان شروع ثبت‎نام رای‎دهندگان تاکنون چندین مرکز ثبت‎نام هدف حمله مخالفان مسلح دولت قرار گرفته است.
به همین شکل، مهلت ثبت‎نام رای‎دهندگان نیز در حالی تمدید شده است که میزان حضور مردم در مراکز ثبت‎نام در شهرها بسیار کم و مایه نگرانی نهادهای ناظر بر انتخابات بوده است.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد