غرب

89
۱۵ حوت ۱۳۸۸
نویسنده:

پایان عملیات پاکسازی در ولسوالی خاشرود نیمروز

کلید * پانزدهم حوت ۱۳۸۸

عملیات تصفیوی در ولسوالی خاشرود ولایت نیمروز بعد از آن راه اندازی شد که ده ها تن از طالبان فراری، جهت حفظ جان خود از ولسوالی های مارجه و نادعلی هلمند به ولسوالی خاشرود هجوم آوردند.

این عملیات از ۵ روز به این سو به مساعی مشترک سربازان اردوی ملی و نیروهای ائتلاف در ولسوالی خاشرود ولایت نیمروز آغاز شده بود که تا نیمه های شب گذشته ادامه داشت.

هدف از راه اندازی این عملیات، پاکسازی ولسوالی خاشرود از وجود مخالفین دولت و جمع آوری اسلحه از نزد افراد غیر مسؤل عنوان شده بود.

غلام دستگیر آزاد والی نیمروز می گوید، در این عملیات ۵ تن از افراد وابسته به گروه طالبان دستگیر شدند و اکثریت قریه های ولسوالی خاشرود از وجود مخالفین دولت پاکسازی شد.

وی افزود افراد دستگیر شده به قرار گاه نیروهای اردوی ملی واقع در ولسوالی دلارام ولایت نیمروز انتقال داده شدند.

طالبان تا کنون در این زمینه چیزی نگفته اند.

در همین حال برخی باشنده گان ولسوالی خاشرود نیمروز، راه اندازی این عملیات تصفیوی را در پاکسازی منطقه زیاد مؤثرنمیدانند زیرا بعد از ختم عملیات، طالبان فراری مجددا به مناطق تصفیه شده آمده و به فعالیت میپردازند.

کارشناسان مسائل سیاسی بر این باورند تا زمانیکه نیروهای امنیتی افغان و خارجی مراکز نظامی را در مناطق تصفیه شده ایجاد نکنند راه اندازی این گونه عملیاتها مؤثر نخواهد بود.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد