خبرهای خارجی

217
۲۱ قوس ۱۳۹۷
نویسنده: خیرالدین رحمانی

پاکستان در لست سیاه کشورهای نقض کننده آزادی مذهب قرار گرفت


ایالات متحده امریکا سال گذشته نام پاکستان را در لیست نظارت ویژه که یک گام پیش از قرار گرفتن در لیست سیاه است، قرار داد و به صورت جداگانه نیز کمک‌های نظامی به اسلام ‌آباد را قطع نمود؛ اما روز گذشته وزیر خارجه ایالات متحده امریکا اعلام نمود که نام پاکستان را در لست کشور های نقض کننده آزادی مذهب اضافه نموده است.
در خبرنامه وزارت امور خارجه ایالات متحده آمده است که “مایک پامپئو” وزیر امور خارجه آمریکا نام پاکستان را در گزارش سالانه خود به کنگره افزوده است و این به معنای افزایش فشار دولت آمریکا به دولت پاکستان می‌باشد که حتی می‌تواند به اعمال تحریم‌ علیه اسلام آباد منتهی شود.
در خبرنامه وزارت امور خارجه هم چنان آمده است که در این لست بشمول پاکستان، کشور های عربستان سعودی،ایران، چین، کوریای شمالی، برما، اریتیریا، سودان ، تاجکستان و ترکمنستان نیز شامل است.
مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده امریکا گفته است که در کشور های مختلف جهان هنوز هم مردم بخاطر داشتن عقیده متفاوت با ترس زندگی می کنند و حتی در بسیاری موارد به مرگ مواجه گردیده اند.
در همین حال جهانگیر ختک یکی از کارشناسان سیاسی پاکستان، گفته است که درج نام این کشور در فهرست کشورهای نقض کننده آزادی مذهب، برای پاکستان یک خبر تکان دهنده است.
به گفته او درج نام پاکستان در این لست به معنی تحریم و افزایش فشار بر این کشور می باشد.
آزادی مذهب یکی از حقوق اساسی انسان ها شمرده شده و حتی در ماده چهاردهم اعلامیه جهانی حقوق بشر مصوب دهم دسامبر ۱۹۴۸ سازمان ملل بر آن تاکید گردیده است.

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد